شیر مادر در افزایش بهره هوشی معجزه می‌کند

۸-۲۴۸٫jpg

دکتر زهرا عبداللهی فوق تخصص علوم تغذیه گفت: اختلال رشد، سوء تغذیه، کمبود ریزمغذی‌ها در کودکان از عوارض عدم تغذیه با شیر مادر است و تغذیه با شیر مادر در افزایش بهره هوشی و رشد شخصیتی کودک مؤثر است.وی افزود: شیر مادر به عنوان بهترین و کامل‌ترین غذا برای کودکان تا 2 سالگی است. به خصوص تا 6 ماهگی کودک، تنها باید با شیر مادر تغذیه شود چرا که تمام نیازهای کودک تا 6 ماهگی به طور کامل با شیر مادر فراهم می‌شود. همچنین پس از پایان 6 ماهگی تا 12 ماهگی نیز در کنار تغذیه کمکی، شیر مادر همچنان باید غذای اصلی کودک باشد.

در سال دوم زندگی هم شیر مادر، بخش مهمی از تغذیه کودک را شامل می‌شود، چرا که تقریباً نیمی از انرژی و پروتئین را تأمین می‌کند و علاوه بر این بر رشد کودک بسیار تأثیر می‌گذارد.دکتر عبداللهی با اشاره به این که در طی دهه اخیر کودکان کمتر از شیر مادر تغذیه می‌شوند، تصریح کرد: مادران از اهمیت و کیفیت تغذیه‌ای شیر مادر آگاه نیستند یا تصور می‌کنند که شیر مصنوعی از شیر مادر بهتر است؛ در حالی که باید به این موضوع توجه داشته باشند که شیر مادر به لحاظ تغذیه‌ای، اقتصادی و زمانی بسیار برای خانواده به صرفه است.
وی خاطرنشان کرد: کودکانی که با شیر مادر تغذیه نمی‌شوند، معمولاً با اختلال رشد، سوء تغذیه، کمبود ریزمغذی مواجه می شوند، به طوری که با شیر مادر تغذیه می‌شوند، به لحاظ عاطفی، روانی، اعتماد به نفس، بهره هوشی و رشد شخصیتی نسبت به کودکانی که با شیر مادر تغذیه نمی‌شوند وضعیت بهتری دارند.

شیر مادر در افزایش بهره هوشی معجزه می‌کند

به اشتراک بگذارید:  




لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

اسهال در حاملگیحاملگی تپش قلبدرمان ترک بارداریزایمان در هفته 30 بارداریزایمان ونزدیکیبخیه ی زایمان طبیعیخوردن اسید فولیک قبل حاملگیداروهای نازایی مردانراههای بارداری دوقلوبارداری شما هفته به هفتهحاملگی رازیانهخوردن باقلا در بارداری ضرر داردسقط جنین پروژسترونبارداری استرسبارداری سالمافزایش وزن با قرص ضد بارداریسن بارداری زنانخاطرات حاملگی 92هفته نوزدهم بارداری دوقلولحظه زایمانبارداری هفته به هفته 15بارداری رنگ مودرمان دیابت بارداری با گیاهان داروییحاملگی 40 سالگیآزمایش دیابت حاملگی چگونه استزایمان اسانبارداری خارج از رحم چیستقرص ضد بارداری پروژسترونعدد بتا در آزمایش بارداریجک زایمان گاوبارداری کم خونیمصرف امگا3 در بارداریجواب آزمایش بارداری مثبتسقط جنین در هفته دوم بارداریدانستنیهای بارداری هفته به هفتههفته پانزدهم بارداری دوقلوزمان مصرف قرص ضد بارداری اورژانسیزایمان مرد حاملهسقط جنین در سه ماهگیوضعیت جنین هفته به هفته بارداری

نی نی سرچ