خطرات گیاهان در دوران بارداری

۵-۱۷۲٫jpg

دکتر حسن اکبری متخصص آسیب‌شناسی و محقق طب اسلامی ایرانی گفت: یکی از اصول طبیعت درمانگران در پیشنهادهای گیاهی که برای بیماری‌های مختلف به بیماران می‌دهند، این است که همه داروهای گیاهی کاملاً بی‌خطر نیستند و برای استفاده بیشتر و بهره از گیاهان باید ابتدا برخی از اطلاعات اساسی را درباره آن‌ها کسب کنیم.

وی افزود: اگر چه به خاطر این که ترکیبات مؤثر داروهای گیاهی نسبت به داروهای شیمیایی رقیق‌تر و در نتیجه اثرات جانبی آن‌ها کمتر است، اما همچنان باید در استفاده از داروهای گیاهی با احتیاط عمل کرد. یکی از نخستین دستورات احتیاطی در این زمینه توجه به این مسئله است که تا وقتی کاملاً مطمئن نشده‌اید که گیاهی برایتان مناسب است، آن را مصرف نکنید و در این باره هیچ کس مثل متخصص این حوزه نمی‌تواند کمک کننده باشد.این متخصص طب سنتی اظهار داشت: گاهی عوارض سرخود از برخی داروهای گیاهی می‌تواند نتایج بسیار بدی به همراه داشته باشد. یکی از زمان‌هایی که به هیچ وجه نباید دارویی گیاهی را بدون مشاوره با پزشک مصرف کرد، دوران بارداری است. مهم‌ترین دلیل این موضوع این است که برخی از گیاهان باعث سقط جنین می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: زنان باردار باید از خوردن گیاهانی چون پوست ریشه زرشک، بابونه گاوی، پونه معطر، کدو تلخ، سنبل چینی، جعفری فرنگی و نعنا کوهی پرهیز کنند. همچنین مصرف زیاد کرفس و جعفری نیز برای زنان باردار مشکل آفرین است. از جمله ممنوعیت‌های گیاهی زنان باردار استفاده از کافئین است، چرا که از نظر علمی ارتباط مستقیم بین مصرف کافئین در دوران بارداری و سقط جنین ثابت شده است.

خطرات گیاهان در دوران بارداری

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

اطلاعاتی در مورد بارداری هفته به هفتهدرمان بواسیر در بارداریبارداری عفونت ادراریآزمایش تشخیص بارداری ناشتاقرص های ضد بارداری گیاهیتغذیه در هفته 7 بارداریسرماخوردگی در حاملگیزایمان روغن کرچکزایمان زنهاکنجد و سقط جنیندرمان ورم حاملگیعدد بتا در آزمایش بارداریخوردن گوجه سبز در بارداریهفته 19 بارداری چی بخوریمزایمان دختر 8 ساله شیرازیمصرف سرکه بارداریدرمان ویار حاملگی طب سنتیزایمان نوزاد دختربارداری فولیک اسیدبارداری هفته های اخرخوردن انجیر در حاملگیهفته چهاردهم بارداریاطلاعات در مورد حاملگی هفته به هفتهبارداری پرسش و پاسخحاملگی پس از سقطخوردن فلفل بارداریزایمان زنان طبیعی خارجیتست حاملگی در منزلراههای سقط جنین پنج ماههبارداری پس از زایمانبارداری ناخواسته و سقط جنینهفته 15 باردارینزدیکی برای باردار شدنخوردن موز در حاملگیخوردن نمک در بارداریراه درمان بارداری خارج از رحمهفته بیست و دوم بارداریبارداری هفته به هفته دو قلوییسقط جنین بدون خونریزیدوران بارداری هفته به هفته با عکس

نی نی سرچ