در دوران بارداری مواد آرایشی استفاده نکنید!

۲-۲۳۰٫jpg

دکتر موسوی متخصص زنان، بیان کرد: بعضی از مواد آرایشی و غیر استاندارد که سرب و مواد شیمیایی مضر دیگر دارند، می‌توانند از طریق پوست و موهای کف سر جذب شود.

وی افزود: استفاده از این مواد آرایشی مضر در 14 هفته اول بارداری که ارگانیک‌های جنین در حال شکل‌گیری است، استنشاق مواد شیمیایی و هوای نامطلوب می‌تواند تاثیراتی منفی در تکامل جنین داشته باشد. استفاده ضدآفتاب و کرم‌های استاندارد ممانعتی ندارد و می‌تواند بسیار مفید هم باشد. آفتاب گرفتن و برنزه کردن در این دوران به هیچ وجه توصیه نمی‌شود، چرا که ممکن است مقدار آب بدن دچار مشکل شود و عوارضی درازمدت را بدنبال داشته باشد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: توصیه‌ می‌کنم حتی‌المقدور در این دوران از لوازم آرایشی و رنگ کردن مو خودداری شود و یا در صورت استفاده از مواد استاندارد استفاده شود.

در دوران بارداری مواد آرایشی استفاده نکنید!

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

بیماری های ناباروری در مردانسقط جنین با پروژسترونچگونه باردارشو مبخیه ی زایمان طبیعیهفته نوزده بارداریکاندوم صدفیحاملگی شیر به شیرخوردن گلابی قبل از بارداریزنان باردار ایرانیآزمایشات زمان بارداریجنین سقط شده دوماههویتامین د در حاملگیتست بارداری سیربارداری و شیردهی همزمانبارداری هفته به هفته 9تست بارداری در زمان پریوددرمان ویار حاملگی طب سنتیبارداری پسراحتمال بارداری یک هفته به پریودتفسیر آزمایش غربالگری حاملگیحاملگی 41 هفتهخونریزی در هفته 7 بارداریدرمان قند حاملگی در طب سنتیبارداری در سن 50 سالگیمصرف استامینوفن در بارداریمصرف کندردر حاملگیهفته 37 بارداری و زایمانثبت زایمانسقط جنین گیاه داروییبرای درمان قند حاملگیجنین سقط شده در هفته پنجمسقط جنین در هفته سومآزمایشات کامل بارداریزایمان پوچآنتی بیوتیک و قرص ضد بارداریسقط جنین 8 ماهههفته 34 بارداری چی بخوریمزایمان فیل آپاراتمصرف متفورمین و بارداریبرای باردار شدن چه کنیم

نی نی سرچ