باورهای غلط بارداری

۴-۲۴۸٫jpg

فرناز فردوسی، کارشناس ارشد مامایی – بیشتر خانم‌ها بعد از باردار شدن حرف‌هایی را از اطرافیانشان می‌شنوند که درست یا غلط بودن آنها برایشان چندان مشخص نیست. با هم سه باور مهم بارداری را بررسی می‌کنیم.
وقتی بارداری به خوشگل‌ها نگاه کن!
حتما شما هم شنیده‌اید که خانم باردار در دوران حاملگی به صورت هر کسی بیشتر از همه نگاه کند، فرزندش شبیه او می‌شود و یا مثلا اگر سیب و هلو بخورد بچه خوشگلی به دنیا می‌آورد! در پاسخ به افرادی که چنین باوری دارند باید گفت تمام ویژگی‌های ظاهری جنین از طریق ژن‌های مادر و پدرش به او منتقل می‌شود و بر اساس قوانین علم ژنتیک به جز ژن‌ها هیچ عوامل دیگری در ترکیب‌بندی چهره تاثیری ندارند.

شکم گرد یعنی بچه دختره!
اگر چربی‌های خانمی درناحیه پهلو و یا باسن جمع شده، این موضوع ربطی به جنسیت جنینش ندارد چون اگر باردار هم نبود و چاق می‌شد،اضافه وزنش در این نواحی بیشتر بود. در واقع این موضوع که خانمی در کدام ناحیه از بدن بیشتر چاق می‌شود، ژنتیکی و از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

به ماه‌گرفتگی نگاه نکن!
خانم‌های باردار نباید به ماه گرفتگی نگاه کنند چون روی پوست جنین لکه بزرگی ایجاد می‌شود! آیا چنین باوری حقیقت دارد؟ بد نیست بدانید بر اساس بررسی‌های متعدد متخصصان، این تصور کاملا بی‌پایه بوده و هیچ مبنای علمی ندارند. در واقع وجود خال‌هایی به صورت لکه‌های قرمز یا بنفش روی پوست هنگام تولد و گاهی روزهای اول پس از تولد پیدا می‌شود ناشی از یک ضایعه عروقی است که راه حلی جز لیزردرمانی هم ندارد.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 3٫00 از 5)

۹۵/۰۴/۲۷ 387 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟