بارداری چیست؟ بارداری از کی شروع می شود؟

۴-۲۴۸٫jpg

بارداری در انسان به فرایندی اطلاق می شود که طی آن یک یا چند سلول جنسی مرد(اسپرم) وارد یک سلول جنسی زن(تخمک) شده و در نتیجه یک یا چند جنین (به اصطلاح دیگر «رویان») در رحم زن به وجود می آید.

براساس منابع نی نی سرچ، مدت زمان لازم برای رشد کامل جنین، حدود ۳۸ هفته پس از لقاح(کمتر از ۹ ماه) و یا حدود ۴۰ هفته پس از اولین روز آخرین قاعدگی(پریود) زن بوده و پس از طی این مدت، بارداری با انجام عمل زایمان(طبیعی یا سزارین) پایان می پذیرد.

پس از گذشت این مدت زمان، کودک آماده تولد می شود. بارداری معمولاً به سه بازه سه ماهه تقسیم می شود: سه ماهه اول که حساس ترین مقطع برای سلامت جنین است و بیشترین خطر سقط جنین مربوط به این دوره است؛ سه ماهه دوم که رشد جنین  به سادگی قابل احساس و تشخیص می شود و سه ماهه سوم که با آغاز آن معمولاً جنین به نقطه ای نزدیک می شود که قابلیت حیات بدون وابستگی به رحم مادر را (با کمک دستگاه های پزشکی یا حتی بدون آن) پیدا می کند.

منابع:

  1. http://en.wikipedia.org/wiki/Pregnancy
  2. http://www.fa.wikipedia.org/wiki/تخمک
خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫33 از 5)

۹۲/۱۲/۰۶ 3020 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟