آزمایش‌های قبل از بارداری

۹-۱۳۲٫jpg

در حالی که بسیاری از افراد بدون هیچ مشکلی از مادر شدن لذت می‌برند برخی از افراد دچار سختی زیادی می‌شوند. به نقل از سایت «MSN»، این امر می‌تواند علت‌های زیادی داشته باشد از جمله، عادت‌های ناسالم شیوه زندگی، چاقی مفرط یا اختلالات ژنتیکی و… . اگر سعی می‌کنید بچه‌دار شوید، برای پیش‌گیری از بروز مشکلات در آینده باید مراقب سلامت خود باشید. بنابراین لازم است بدانید چه نوع آزمایش‌هایی باید انجام دهید تا به طور کامل از سلامت اعضای داخلی بدن و مکانیسم عمل آنها از جمله تخمک‌گذاری، مبتلا نبودن به قند خون و بیماری‌های خونی یا هر نوع بیماری که می‌تواند در دوران بارداری خطر ایجاد کند، مطمئن شوید.البته این فقط مادر نیست که باید آزمایش انجام دهد بلکه پدر نیز باید تحت آزمایش هایی مانند شمارش تعداد اسپرم یا اختلالات ژنتیکی قرار بگیرد.

تست تیروئید
ترشح بیش از حد هورمون تیروئید (پرکاری تیروئید) می‌تواند به زایمان زودرس و سقط جنین منجر شود. کم کاری تیروئید نیز باعث اختلال مغزی در کودکان می‌شود. پس حتما قبل از بارداری عملکرد تیروئید را بررسی کنید.

آزمایش ادرار
برای اطمینان یافتن از بالا نبودن قند خون و میزان پروتئین و عفونت، مبتلا نبودن به عفونت ادراری، لازم است آزمایش ادرار انجام شود. در صورت بالا بودن قند خون بلافاصله به متخصص دیابت مراجعه کنید تا قبل از بارداری درمان شوید. عفونت ادراری را نیز می‌توان با مصرف زیاد مایعات و آنتی‌بیوتیک برطرف کرد.

آزمایش خون
‏آزمایش خون اغلب در فهرست آزمایش های مهمی که خانم‌ها باید قبل از بارداری انجام دهند، قرار می‌گیرد. این آزمایش شمارش کامل سلول‌های خونی است و پزشک بیماری‌های متعددی را از جمله سفلیس، اچ‌آی‌وی، هپاتیت B و… بررسی می‌کند. آزمایش خون برای تشخیص بیماری‌های ژنتیکی مانند فیبروز کیستیک و کم‌خونی داسی‌شکل نیز به کار می‌رود.

پاپ اسمیر
توصیه می‌شود آزمایش پاپ اسمیر و معاینه واژن، دهانه رحم و قسمت لگن انجام دهید تا در حین بارداری دچار مشکل نشوید. از طریق اسمیر تست هر نوع عفونت قارچی ، اختلالات سلولی در واژن یا قسمت دهانه رحم مشخص می‌شود.

آزمایش‌های قبل از بارداری

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

کمربند حاملگیسونوگرافی در هفته 5 بارداریمصرف رانیتیدین در حاملگیبارداری هفته به هفته نوزدهمباردار شدن پسربارداری در 40 سالگیبهترین کاندوم ضد حساسیتهفته 6 بارداری عکسسقط جنین شرعیتست بارداری قبل از قاعدگیروشهای سقط جنین 5 هفته9 مرخصی زایمانبارداری با ای یو ایتست بارداری در منزلمصرف آسپرین در حاملگیتغذیه در هفته 5 بارداریسقط جنین در هفته سومخوردن گلابی قبل از حاملگیزایمان در بیمارستان صارمکاندوم شیتخوردن سیر در حاملگیبارداری روازادههفته 18 بارداری دوقلوحاملگی روز به روززایمان و بارداریقرص ضد بارداری و ریزش موبارداری و آزمایش خون منفیزمان حاملگی مناسبمصرف آسپرین قبل از بارداریحاملگی دوم دونگیباربی باردار بازیخوردن کلسیم در حاملگیبارداری هفته به هفته 19درمان ترشحات بارداریحاملگی شانزده هفتگیزن باردار در فال قهوهتست هورمون بارداریحاملگی تیروئیدتغذیه در حاملگی هفته به هفتهزایمان عقرب

نی نی سرچ