ارقام خواندنی از کالری‌سوزی کارهای خانه برای زنان باردار

۲-۲۴۸٫jpg

کالری سوزاندن در دوران بارداری و پس از آن برای بسیاری از زنان اهمیت دارد. در این میان کم نیستند زنان بارداری که حتی در دوره 9 ماهه حاملگی به حفظ تناسب اندام خود توجه می‌کنند و برای این منظور ورزش‌های مختلف انجام می‌دهد. اما شاید دانستن این نکته هم بد نباشد که بسیاری از کارهای روزمره‌ای که در خانه انجام می‌دهیم نیز در سوزاندن بخشی از کالری مورد نظر تأثیرگذار است. به بیان دیگر شمار قابل توجهی از کارهای خانه اگرچه قابلیت طبقه‌بندی شدن به عنوان ورزش را ندارند اما می‌توان سهمی را برای آنها در فرآیند کالری سوزی بدن به شمار آورد.
مطالعات نشان می‌دهد زنان و به خصوص زنان بارداری که در حین و پس از انجام کارهای روزمره به نفس نفس افتاده و ابراز خستگی می‌کنند در واقع درگیر چرخه کالری سوزی هستند به طوری که برآورد می‌شود به ازای هر یک ساعت کار خانه 230 کالری سوزانده می‌شود!

در اینجا فهرستی از کارهای روزمره درون خانه و سایر فعالیتهای سرگرم کننده‌ای ارایه شده که بدن در حین انجام آنها، کالری نیز می‌سوزاند. در این خصوص پزشکان توجه بیشتری به زنان باردار نشان داده و توصیه می‌کنند آنها در طول حاملگی و پس از آن در کنار انجام حرکات منظم ورزشی، از کارهای روزمره خانه نیز غافل نشده و از مزایای کالری سوزی آنها بهره‌مند شوند. آمار و ارقامی که در زیر آمده است تقریبی بوده و بر اساس وزن حدود 75 کیلوگرم است. همچنین میزان کالری سوزی ارایه شده به ازای هر یک ساعت انجام هر فعالیت است.

گردگیری 165 کالری
گل‌کاری و رسیدگی به گیاهان 330
خرید از فروشگاه 231
تمیز کردن خانه 231
اتوکشی 152
تاکردن لباس‌ها 132
تمیز کردن کف خانه 297
انجام بازی تنیس روی میز 264
بازی با کودکان در حیات 264
نواختن گیتار 132
نواختن پیانو 165
آشپزی 165
تغییر چیدمان منزل 395
جارو کردن 165
کار با جارو برقی 165
پیاده‌روی سریع 164
البته به خاطر داشته باشید سوزانده شدن کالری‌های بدن به میزان وزن شما بستگی دارد یعنی هرچه وزن بیشتری داشته باشید، کالری بیشتری می‌سوزانید. در عین حال شدت انجام این حرکات نیز تأثیرگذار است. پس به خاطر داشته باشید با هر کاری که انجام می‌دهید در واقع در حال سوزاندن کالری هستید.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 4٫00 از 5)

۹۵/۰۴/۲۶ 286 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟