تومورها تاثیری بر جنین در حال رشد ندارند

۴-۱۲۷٫jpg

روابط عمومی انجمن کلینیکال آنکولوژی ایران، حمید رضا دهقان بابیان این خبر که همایش بارداری و سرطان در 16 مهر سال جاری در مرکز تصویربرداری مجتمع بیمارستانی امام خمینی برگزار می‌شود، اظهار کرد: این همایش به صورت رایگان توسط انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه سرطان‌های سرویکس یا دهانه رحم و سرطان سینه دو محور اصلی برگزاری این همایش هستند، اظهار کرد: در این همایش پانل‌های آموزشی درباره سرطان‌های سینه و دهانه رحم نیز برگزار خواهد شد. همچنین ارتباط میان تومورهایی که در دوران حاملگی بروز پیدا می‌کنند، راه‌های تشخیص و درمان آنها از جمله دیگر مباحث مطرح در این همایش هستند.

دبیر همایش بارداری و سرطان به خطرات و عوارض بروز تومورها برای مادر و جنین نیز اشاره و عنوان کرد: تومورهای دوران حاملگی شیوع بالایی ندارند، اما سرطان سینه یا رحم چون معمولا شیوع بالایی دارند، امکان بروز و یا تشدید آنها در دوران حاملگی هم وجود دارد.دهقان با بیان اینکه باید وضعیت مادر را در دوان بارداری به طور جدی مورد توجه قرار داد، گفت: اگر تومور در سه ماه اول بارداری بروز یابد، تشخیص و درمان آن متفاوت است زیرا باید به گونه‌ای عمل کرد که عوارض تومور و خطرات آن برای جنین و مادر در کمترین حد ممکن باشد. این موضوع شیوع بالایی ندارد، اما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

دبیر همایش بارداری و سرطان همچنین با اشاره به اینکه سرطان دهانه رحم طی سال‌های اخیر افزایش قابل توجهی داشته است، تصریح کرد: سرطان دهانه رحم آمار نسبتا بالایی به ویژه در شهرستان‌ها به علت تشخیص دیرهنگام دارد.وی با اشاره به اینکه علائم سرطان دهانه رحم با علائم بارداری مشابه است، گفت: این موضوع تشخیص و درمان را به تاخیر می‌اندازد.

دهقان خاطر نشان کرد: سرطان به خودی خود بر جنین در حال رشد تاثیری ندارد، بلکه به علت تغییرات هورمونی در بدن مادر، ممکن است رشد تومور سرعت بگیرد. موضوع دیگر شیمی‌درمانی، پرتودرمانی، جراحی و به کارگیری سایر روش‌ها برای مادر است که این روش‌ها تاثیرات مخربی بر جنین دارند و باید برای آنها مراقبت‌های ویژه‌ای را لحاظ کرد.

تومورها تاثیری بر جنین در حال رشد ندارند

به اشتراک بگذارید:  

۹۵/۰۴/۲۶ 91 بازدید مقالات بارداریلباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

راههای باردار شدن سریعحاملگی رنگ موزایمان عقرب هاسقط جنین زعفرانبهترین قرص ضد بارداری چیستدرمان مسمومیت بارداری بعد از زایمانآزمایش دیابت بارداریقرص ضد حاملگی و افسردگیآزمایش حاملگی و ناشتاسونوگرافی هفته 6 بارداریبارداری ذرتحاملگی در دوران شیردهیبارداری هفته بیست و سومعلائم ظاهری زایمانقرص ضد بارداری بعد از حاملگیبارداری 39 هفتهتست بارداری بعد از iuiبارداری گلابیباردار شدن دختر 5 سالهزایمان شیرین ترین سختی دنیاقرص ضد حاملگی باعث نازایی میشودزایمان ترم چیستآزمایش حاملگی نیاز به ناشتایی دارد؟قرص ضد بارداری حالت تهوعفیلم باردار شدنخاطرات بارداری 92هفته 39 بارداری پارسه گردزن باردار 4 ماههداروی ناباروری زنانرازیانه و سقط جنینعلایم اولیه ی بارداریدرمان ترشحات حاملگیدر هفته 35 بارداری چه بخوریملباس بارداری جدیدقرصهای ضد بارداری شیردهیزایمان کاوخوردن کندر درماه چندم بارداریبارداری 44 سالگی9 مرخصی زایمانمصرف رانیتیدین در حاملگی

نی نی سرچ