هشدار به زنان؛ تشدید خطر سکته مغزی با مصرف قرص های ضدبارداری

۱-۲۱۲٫jpg

طبق یافته محققان در برخی موارد این خطر تا حدی افزایش می‌یابد که می توان به زنان پیشنهاد کرد تا حد ممکن از خوردن قرص ضدبارداری خودداری کنند.

محققان این تحقیق در گزارشی بیان کرده اند که حدود ۱۰۰ میلیون زن در سراسر جهان از قرص های بارداری استفاده می‌کنند یا حداقل در گذشته مصرف می‌کرده اند و اکنون مصرف آنها را کنار گذاشته اند.
این تیم تحقیقاتی توضیح می‌دهد که قرص های ضدبارداری خطر ابتلا به سکته مغزی ایسکمیک را در زنان کاملا سالم افزایش می‌دهد به طوری که خطر ابتلا به سکته مغزی در هر ۱۰۰ هزار زن از ۴.۴ به ۸.۵ افزایش می‌یابد. لازم به ذکر است که سکته مغزی ایسکمیک در نتیجه تشکیل لخته خون در مغز به وجود می‌آید.مصرف این قرص ها در زنانی که سابقه میگرن، مصرف دخانیات، یا فشار خون بالا دارند خطر تشکیل لخته خون در مغز و به دنبال آن سکته مغزی را بیشتر کرده است.
«ماریسا مک جینلی»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «افزایش خطر ابتلا به سکته مغزی در اثر مصرف قرص های ضدبارداری هرچند ناچیز است اما با این وجود قابل توجه و ملاحظه است.»
بر اساس این شواهد پیشنهاد ترک قرص های بارداری برای زنان عاقلانه به نظر می‌رسد. و بنا بر نظر کارشناسان، این خطر بیشتر از چیزی است که به نظر می‌رسد و در بیشتر موارد باید زنان را نسبت به استفاده از قرص های ضدبارداری دلسرد کرد و استفاده از سایر روش های پیشگیری را به آنها پیشنهاد داد.

هشدار به زنان؛ تشدید خطر سکته مغزی با مصرف قرص های ضدبارداری

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

احتمال بارداریدرمان ترک های حاملگیآزمایش حاملگی پس از ivfآزمایشهای قبل بارداریآزمایش غربالگری در بارداریخوردن گوجه در زمان حاملگیروش سقط جنین 5 ماههبهترین راه درمان تهوع حاملگیدرمان بارداری خارج رحمتست بارداری ادرارزمان حاملگی مناسبدرمان تنبلی تخمدان و حاملگیآزمایشات حین بارداریبرنامه غذایی هفته به هفته دوران بارداریزایمان در آب فیلمدرمان گیاهی حاملگی خارج از رحمقصد بارداریقرص ضد بارداری اورژانسی ldنازایی تهرانخوردن فلفل در زمان حاملگییوگای حاملگی در تهرانسویا نازاییدرمان ترک پوست حاملگیزایمان در بیمارستان ثامن مشهدسن نازایی در زنانحاملگی در کاناداقرص ضد بارداری برای ریزش موچه موقع آزمایش بارداری بدهیمثبت نام زایمان بیمارستان میلادبتا در هفته 4 بارداریناباروری مردانزایمان زنهاتعبیر خواب باردار بودندرمان جدید ناباروریدرمان گال بارداریزایمان 34 هفتهحاملگی بدون دخول ممکن است؟تست بارداری پس از سقطسقط جنین صانعیپسری ک زایمان کرد

نی نی سرچ