بمب‌های انرژی‌زای خوشمزه برای زنان باردار

۴-۲۴۸٫jpg

تغذیه در دوران بارداری از آنچنان اهمیتی برخوردار است که از آن به عنوان عاملی تعیین کننده در سلامت جنین، نوزاد و کودک سال‌های بعد یاد می‌شود. آنچه که زن باردار می‌خورد تنها برای حفظ سلامت او از اهمیت برخوردار نیست بلکه سلامت جنین هم درگروی آن چیزی است که زن باردار می‌خورد. بدون شک استفاده از مواد غذایی که در عین برخورداری از ارزش غذایی بالا، حجیم و سنگین نباشد بهترین توصیه به زنان باردار است. پس برای آشنایی با این دسته از مواد غذایی ارزشمند مقاله پیش روی را از دست ندهید.

صبحانه‌ای از غلات
طی 9 ماه بارداری، استفاده از مواد غذایی حاوی ویتامین B یکی از اصلی‌ترین توصیه‌های کارشناسی به زنان باردار است. در عین حال باید توجه داشت که مصرف این دسته از مواد در صبح هنگام و به عنوان صبحانه ارزش دوچندانی پیدا می‌کند. به طور کلی کارشناسان علم تغذیه مصرف حدود 400 میکروگرم از مکمل‌های ویتامینی در روز را به زنان باردار توصیه می‌کنند. صبحانه تهیه شده از غلات می‌تواند به عنوان بمب ویتامین در نظر گرفته شود. تحقیقات نشان می‌دهد تمام زنان در دوران بارداری به 10 گرم پروتئین بیشتر در روز نیاز دارند و در مجموع یک زن باردار روزانه به حداقل 60 گرم پروتئین نیاز دارد. لوبیا و عدس منابع غنی از پروتئین به شمار می‌آیند که به ازای هر پیمانه از این نوع غلات، 15 گرم پروتئین جذب بدن می‌شود.

کلم بروکلی
به خاطر داشته باشید که کلم بروکلی نه تنها سرشار از مواد غذایی مورد نیاز برای سپری کردن بارداری سالم و بی خطر نظیر کلسیم است بلکه غنی از فیبر نیز به شمار می‌آید. همچنین این سبزی خوشمزه سرشار از آنتی اکسیدان‌هایی است که بدن از آنها برای مقابله با بیماری‌های مختلف از آنها استفاده می‌کند. همچنین بروکلی دنیایی از ویتامین C به شمار می‌آید و به همین دلیل این سبزی ارزشمند به بدن و به خصوص بدن زن باردار همزمان با استفاده از مواد غذایی غنی از آهن در جذب این ماده کمک می‌کند.

شیر بدون چربی
در زمان بارداری، بدن تا دو برابر کلسیم بیشتر از غذاهایی که مصرف می‌شود جذب می‌کند با این حال بسیاری از زنان باردار غذاهایی مصرف می‌کنند که حاوی مقادیر کمی از کلسیم است. از این رو نوشیدن شیر بدون چربی اقدامی هوشمندانه برای رفع چنین کمبودی است.

موز
این میوه خوشمزه سرشار از پتاسیم بوده و به بدن زن باردار در جذب سریع انرژی لازم جهت مقابله با خستگی کمک زیادی می‌کند. همچنین زنانی که در این دوران دچار حالت تهوع می‌شوند بهتر است این میوه پرخاصیت را مصرف کنند تا معده شان آرامش لازم را کسب کند. مصرف این میوه در صبح با ماست، توت فرنگی، یخ و آبمیوه ترکیبی رویایی را در اختیار بدن قرار می‌دهد. می‌توان با ترکیب این مواد، معجونی خوشمزه و آرامش بخش آماده کرد.

میوه‌های خشک شده
به آنها به عنوان میان وعده‌های مغذی و خوشمزه‌ای نگاه کنید که می‌توانند نیاز شما به عنوان یک زن باردار به شیرینی را به خوبی برطرف کنند. زردآلو و گیلاس خشک شده از بهترین انتخاب‌ها هستند. البته به یاد داشته باشید که استفاده از موز خشک شده توصیه نمی‌شود چون معمولا با استفاده از روغن فرآوری می‌شود که به همین دلیل مملو از چربی است.

بمب‌های انرژی‌زای خوشمزه برای زنان باردار

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

درمان ویار حاملگیسونوگرافی هفته 7 بارداریدلایل سقط جنین در 5 ماهگیبارداری یوگاعلایم زایمان غیر از دردبیمارستان ناباروری حضرت مریم ساریباردار شدن مادر از پسرشغربالگری زایمانبارداری چند هفته استخوردن تخمه در حاملگی ضرر داردقیمت آزمایش ژنتیک حاملگیهزینه آزمایش خون بارداری 93مصرف دارو هنگام حاملگیافزایش وزن با قرص ضد حاملگیدر هفته 35 بارداری چه بخوریمزایمان وبارداریخوردن موز در اوایل حاملگیآزمایش تیروئید قبل از بارداریمصرف الکل قبل از بارداریدرمان ترک حاملگیبارداری هفته به هفته 16بارداری هفته به هفته دو قلوییخوردن هلودر بارداریچگونه باردار کنیمدر هفته چندم بارداری هستمحاملگی روش ivfحاملگی نامشروع در ایرانهفته 37 بارداری پارسه گردزایمان پشت سر همدرمان پلاکت پایین حاملگیبارداری هفته سی و هفتمزایمان عجیب یک سرباز زنصبحانه حاملگیآزمایش ماه هشتم بارداریمصرف متفورمین و بارداریحاملگی هفته به هفته عکسسقط جنین عسلدرمان خستگی بارداریبارداری زعفرانهفته 34 بارداری

نی نی سرچ