ترک​های پوستی دوران بارداری درمان قطعی ندارند

۲-۲۳۲٫jpg

یک متخصص پوست گفت: ترک‌های پوستی یا استریا (stria) در زمان بارداری به دلیل کشش پوست ناشی از افزایش حجم شکم و اضافه شدن وزن خانم باردار ایجاد می‌شود و در نتیجه آن، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد. دکتر سیما رسایی‌اظهار کرد: ترک​های پوستی در ابتدا در ناحیه اطراف ناف و شکم زنان باردار که بیشتر تحت فشار هستند، به وجود می​آیند ولی به تدریج با افزایش وزن، در ناحیه ران، باسن و سینه‌ها نیز ایجاد می​شوند.
وی با بیان این که ترک‌های پوستی به مرور کمرنگ می‌شوند، اما ناپدید نخواهند شد، افزود: استریا یا ترک​های پوستی زمان بارداری درمان اختصاصی و قطعی ندارند، اما با استفاده از برخی کرم​ها و پمادهای مخصوص و البته تحت نظر پزشک، تا حدودی می​توان آثار آن را کمتر کرد. همچنین با ماساژ پوست در زمان بارداری به وسیله روغن​های گیاهی مانند روغن زیتون یا بادام می‌توان از افزایش آن پیشگیری کرد.
این متخصص پوست ادامه داد: این روغن‌ها به دلیل خاصیت مرطوب‌کنندگی و همچنین اثر ماساژ، می​توانند تا حدودی در پیشگیری از افزایش ترک‌های پوستی موثر باشند.
رسایی با بیان این که علاوه بر زنان باردار، در افراد چاق و نوجوانانی که در سن بلوغ قرار دارند نیز امکان بروز ترک‌های پوستی به دلیل افزایش حجم بدن وجود دارد، عنوان کرد: ترک​های پوستی ایجاد شده در زمان بارداری معمولا ژنتیکی است و برخی زنان باردار اصولا دچار استریا نمی‌شوند.

ترک​های پوستی دوران بارداری درمان قطعی ندارند

به اشتراک بگذارید:  




لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

بارداری بدون دخول ممکن است؟مصرف چای بارداریخوردن گوجه در زمان حاملگیتداخل الکل با قرص ضد بارداریراههای صحیح باردار شدنهفته 22 بارداری ماه چندم استزایمان عقربآزمایشات ماه 6 بارداریبارداری 2قلوییزایمان بچههفته 28 بارداری یعنی چند ماهگیبارداری فرزند پسربارداری قبل از ازدواجسمینار ناباروریسونوگرافی بارداری هفته به هفتهمصرف آسپرین 80در حاملگیتست لگن حاملگیجک زنان و زایمانزایمان در هفته 30 بارداریبارداری هفته به هفته نی نی رشدآزمایش بارداری سنتیهفته 18 بارداریدرمان بواسیر بارداریبیمارستان صارم زایمان در آبخوردن شلغم در زمان بارداریآزمایش حاملگی با وایتکسکاندوم تاخیری یا اسپریزایمان زنان ژاپنیآزمایش بارداریزایمان های عجیب دنیامصرف قارچ در بارداریتپش قلب در حاملگیسرکلاژ و زایمان زودرسحاملگی سالمحاملگی روزهای اخرفصلنامه نازاییسقط جنین تا چند ماهگی امکان دارد؟حاملگی نامشروع در ایرانآزمایش بارداری نیاز به ناشتایی دارد؟بارداری هفته به هفته 11

نی نی سرچ