بهترین نوع قرص جلوگیری از بارداری کدام است؟

۴-۱۴۲٫jpg

دکتر مریم کاشانیان متخصص زنان و زایمان گفت: «هیچ یک از قرص‌های جلوگیری بر دیگری مزیت و برتری‌ای ندارند و نمی‌توان گفت فلان قرص از رده خارج است و همه خانم‌‌ها فقط از یک نوع قرص جدید استفاده کنند. در واقع بر حسب شرایط، هر خانم می‌تواند از انواع و اقسام قرص‌ها استفاده کند». وی ادامه داد:«برخی عوارض در تمامی قرص‌‌ها یکسان است و برطرف نمی‌شود مثلا تهوع و استفراغ که ناشی از استروژن قرص‌هاست». این متخصص زنان و زایمان و عضو هیات علمی دانشگاه اذعان داشت: «اگر قرصی به خانمی نمی‌سازد یا عوارضی نظیر اضافه وزن و لک دارد بهترین کار این است که خانم ابتدا با متخصص زنان در مورد نوع قرصی که مصرف می‌کند و عوارضی که برایش داشته صحبت کند و چون اسامی تجاری قرص‌‌های جلوگیری زیاد است، بعد از مطالعه ترکیبات روی برچسب قرص با توجه به توضیحاتی که متخصص ارائه داده به خریداری و مصرف قرص جدید اقدام کند».

دکتر مریم کاشانیان هشداد داد: «برخی خانم‌‌ها فکر می‌کنند هر چه میزان هورمون در قرص‌‌ها کمتر باشد، بهتر است، اما باید بدانید اگر سطح هورمون از حد مشخصی کمتر شود هورمون نمی‌تواند سطح داخلی رحم یعنی آندومتر را نگه دارد و خانم دچار لک‌بینی می‌شود».

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۰۴/۲۴ 290 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟