رکود اقتصادی بر سلامت نوزادان تاثیر دارد

۹-۲۴۸٫jpg

بررسی‌ها نشان می‌دهد مشکلات اقتصادی به اندازه استعمال دخانیات و مصرف الکل در دوران بارداری به سلامت نوزاد آسیب وارد می‌کند. در این مطالعه که با هدف مشخص شدن پیامد فشارهای مالی در کشورهایی با اقتصاد پیشرفته بر سلامت نوزادان انجام گرفت آشکار شد که تاثیر سوء مشکلات اقتصادی بر سلامت نوزاد می‌تواند به اندازه استعمال مواد دخانی و مصرف الکل توسط مادر در دوران بارداری باشد. در این بررسی وضعیت نوزادانی که در زمان سقوط ناگهانی اقتصاد ایسلند در سال 2008 به دنیا آمده بودند مورد مطالعه قرار گرفت و متخصصان مشاهده کردند نوزادانی که در طول این بحران در سه ماه نخست دوران جنینی بودند هنگام تولد نسبت به میانگین معمول 120 گرم وزن پایین تری داشتند. همچنین احتمال آنکه هنگام تولد وزن آنان کمتر از حد متوسط باشد 3.5 درصد بیشتر است. علاوه بر این، این نوزادان به طور کلی بیشتر در معرض بیماری‌های کودکان قرار دارند. به گفته متخصصان، فشارهای مالی تاثیری مشابه با رفتارهای پرخطری همچون مصرف مواد الکلی و دخانی در دوران بارداری دارد. در حقیقت تحلیل و افت ناگهانی در وضعیت اقتصادی تاثیر منفی بر تولد دارد و کودکان به دنیا آمده در این مقطع در برابر چنین شوک‌هایی آسیب‌پذیرتر هستند.
پیش‌بینی می‌شود کودکانی که به هنگام تولد از وضعیت سلامتی مساعدی برخوردار نیستند در دوران زندگی‌شان درآمد کمتری بدست می‌آورند و خانواده‌هایی با میزان درآمد پایین بیشتر فشارهای مالی و اقتصادی را تجربه می‌کنند.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 4٫00 از 5)

۹۵/۰۴/۲۳ 341 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟