حمایت تغذیه‌ای از هزار مادر باردار اصفهانی

۷-۲۰۰٫jpg

کارشناس سلامت مادران مرکز بهداشت استان اصفهان گفت: مادران نیازمند که دچار مشکلات تغذیه هستند از ماه چهارم بارداری تا شش ماه بعد از زایمان سبد غذایی دریافت می‌کنند. نادیا رحیمی با بیان اینکه طرح حمایت تغذیه از مادران باردار نیازمند، در حقیقت تحویل یک سبد غذایی با 14 قلم کالا در قالب یک مجموعه غذایی است، اظهار کرد: برنج، ماکارونی، حبوبات، عسل، خرما، پنیر، تن ماهی و مرغ از اقلامی است که در سبد غذایی به صورت دو ماه یکبار میان مادران باردار در روستاهای 10 شهرستان استان اصفهان توزیع می‌شود.

وی افزود: مناطق روستایی شهر اصفهان (در مراکز بهداشت شماره یک و دو) و سمیرم، فریدن، فریدون شهر، چادگان، شاهین‌شهرومیمه، بویین‌میان دشت، برخوار و نجف‌آباد تحت پوشش این طرح قرار دارند. کارشناس سلامت مادران مرکز بهداشت استان اصفهان ادامه داد: انتخاب شهرستان‌ها بر اساس شاخص‌های نیازمندی منطقه و انتخاب مادران طبق دستور العمل وزارت بهداشت و با همکاری موسسه بنیاد علوی، دفتر بهبود تغذیه جامعه، اداره سلامت مادران و اداره باروری سالم معاونت بهداشت انجام شده است. رحیمی با بیان اینکه نیازمند بودن مادر و نداشتن شرایط منع بارداری از شاخصه‌های مهم انتخاب مادران باردار است، تصریح کرد: همچنین حاملگی چند قلو، وزن‌گیری نامطلوب در دوران باداری، داشتن نمایه توده بدنی کمتر از 18.5، وزن کمتر از 45 کیلوگرم قبل از بارداری و هموگلوبین کمتر از 11 از شاخصه‌های دیگر مؤثر در انتخاب مادران تحت پوشش است. وی گفت: 900 تا هزار نفر از مادران بارداری که شرایط لازم را دارند تحت پوشش این سبد غذایی قرار می‌گیرند.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫67 از 5)


۹۵/۰۴/۲۳ 367 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟