چه کسانی دچار افسردگی پس از زایمان می‌شوند؟

۵-۲۰۹٫jpg

دکتر شهره علی‌ محمدی تصریح کرد: در مجموع زنان در دوران بارداری آسیب‌پذیر بوده و پس از زایمان نیز به علت نوسانات سطح هورمون در بدن‌شان، آسیب پذیری آنها دو چندان می‌شود.

وی افزود: افسردگی پس از زایمان عارضه‌ای است که بر اثر نوسانات هورمون در سطح بدن ایجاد شده و عوامل مختلفی مانند مورد بی‌توجهی قرار گرفتن و سابقه بیماری‌های زمینه‌ای و روانی موجب تشدید افسردگی در آنها می‌شود. علی‌محمدی در ادامه گفت: همسر و خانواده فردی که دچار افسردگی پس از زایمان شده، باید تلاش کنند تا شخص افسرده را به زندگی عادی بازگردانند و در صورت شدت افسردگی و گوشه‌گیری نیز باید بیمار را تحت درمان یک روانشناس قرار دهند. این متخصص زنان و زایمان توصیه کرد: هرگز مادری را که دچار افسردگی پس از زایمان شده را تنها نگذارید، بیش از همیشه به او توجه کرده و مورد لطف و محبت خود قرار دهید. همچنین تمام تلاش خود را انجام دهید تا او را به زندگی عادی بازگردانید. وی افزود: مادرانی که در زایمان اول خود دچار افسردگی پس از زایمان می‌شوند، این امکان وجود دارد که در زایمان‌های دیگر خود نیز دچار این عارضه شوند.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۰۴/۱۷ 293 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟