بهترین روش جلوگیری اورژانسی از بارداری چیست؟

۹-۲۴۸٫jpg

دکتر مریم کاشانیان در جواب این پرسش که بهترین روش اورژانسی برای پیشگیری از بارداری چیست به قرص‌های پیشگیری اورژانسی نسل جدید اشاره کرد که در داروخانه‌ها به فروش می‌رسد.

این متخصص زنان و زایمان در توضیح این مطلب که ترکیب داروهای اورژانسی جلوگیری از بارداری نیز مشابه قرص‌های جلوگیری از بارداری است، توضیح داد: «اولین بار برای پیشگیری اورژانسی از بارداری از قرص‌های HD استفاده شد که خانم باید حداکثر تا 72 ساعت بعد از نزدیکی پرخطر 2 عدد را با هم مصرف می‌کرد و 24 ساعت بعد مجدد 2 قرص دیگر می‌خورد. این روش هنوز هم مؤثر است اما باعث تهوع و استفراغ شدید در اکثر خانم‌ها می‌شود.»

عضو هیات علمی دانشگاه به داروهای نسل جدید اشاره کرد که میزان استروژن کمتری دارند و بیشتر حاوی پروژسترون است و عوارض کمتری دارد. این عضو هیات علمی دانشگاه در توضیح نحوه استفاده گفت: «2 عدد از این قرص‌ها باید بلافاصله و حداکثر تا 72 ساعت بعد از نزدیکی بدون جلوگیری مصرف شود. مکانیسم عمل اثر قرص‌های اورژانسی، پیشگیری از تخمک‌گذاری در کنار نامناسب کردن سطح داخلی رحم است.»

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)

۹۵/۰۴/۲۲ 344 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟