تشخیص افسردگی بعد زایمان در زنان با یک نشانگر زیستی

۱۳-۲۰۹٫jpg

افسردگی پس از زایمان یک اختلال ناتوان کننده است که نزدیک به 20 درصد از مادران جدید را تحت تاثیر قرار داده و کودکان آن ها را نیز در معرض مشکلات رفتاری، شناختی و اجتماعی قرار می‌دهد.

اکسی‌توسین نقش مثبتی را در زایمان سالم، کاهش سطوح استرس، کنترل خلق و خو و احساسات در مادران تازه زایمان کرده ایفا می‌کند.

یافته‌های این پژوهش نشان می‌دهد که می‌توان افسردگی پس از زایمان را با شناسایی این نشانگرهای زیستی تشخیص داده و درمان‌های مربوطه را سریع‌تر به کار بست.

نقش سیستم اکسی‌توسین در رفتارهای مادرانه شناخته شده است. این پژوهش بر نقش پر اهمیت این ماده در حالات مادرانه در انسان تاکید ورزیده و تنظیم اپی ژنتیک گیرنده اکسی‌توسین را در صدر این اهمیت قرار می‌دهد.

تشخیص افسردگی بعد زایمان در زنان با یک نشانگر زیستی

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

درمان لک حاملگی صورت7ماه بارداریشروع بارداریرابطه ناباروری با مصرف قلیانزما ن حاملگیزایمان در منزلسقط جنین در هفته دومبارداری غذابرای درمان قند حاملگیبارداری هفته به هفته 36چگونه زایمان کنیمبارداری صرعبهترین کاندومهفته یازدهم بارداری با عکسسقط جنین چهار ماههسقط جنین در 3 ماه اولهفته 29 بارداری دوقلوییخوردن به حاملگیدرباره ی باردار شدنمصرف سیگار قبل از حاملگیبارداری و آزمایش خونمصرف رانیتیدین در حاملگیآزمایش بارداری بعد از انتقال جنینزایمان نشستهبارداری هفته به هفته نی نی سایتهفته دهم بارداری فرزندمصرف کاهو در زمان بارداریحاملگی غذاحاملگی و درد زیر شکمدرمان قند باردارینحوه مصرف کندردر بارداریکاندوم سایز کوچکمصرف دارو قبل از بارداریخوردن 4 مغز در بارداریدرمان عفونت بارداردرمان طپش قلب حاملگیآزمایش حاملگی پسربارداری هفته به هفته 34تهدید به سقط جنینبارداری زن

نی نی سرچ