تاثیر مستقیم اضطراب و هیجان های مادر باردار بر روی جنین

سیمین تاج دهقانی افزود: عدم اطلاع یا اطلاعات نادرست و ناقص در خصوص بارداری و تغییرات آن می تواند موجب بروز هیجان ها و آشفتگی های روانی شود و نیز تغییر خلق (اخلاق)، تغییر اشتها، استفراغ های گاه و بیگاه، تغییر علایق و سلیقه ها و بالاخره ده ها نوع دیگر از این قبیل، هریک می تواند به تنهایی گرفتاری های فراوانی را ایجاد کند.

وی در مورد اختلال های روانی شایع دوران بارداری گفت: ترس و نگرانی به علت تغییرات جسمی و مشکلات مربوط به نقش مادری به خصوص در حاملگی اول که شامل ترس از درد زایمان،ترس از مرگ،پیامد های اقتصادی بارداری وبی کفایتی در اجرای وظیفه مادری وجود دارد.

دهقانی در خصوص افسردگی دوران بارداری بیان کرد: افسردگی دوران بارداری یا پس از زایمان، یکی از مشکلات رایج در میان زنان باردار است که متاسفانه در اغلب موارد تشخیص داده نمی شود.

وی ادامه داد: افسردگی دوران بارداری از همان روزهای ابتدایی بارداری و گاهی هم از ماه سوم به بعد آغاز می شود که نشانه های افسردگی ممکن است همزمان با هم و یا به تدریج بروز کند و نیز شدت و ضعف آنها بستگی به میزان افسردگی و برخورد اطرافیان به ویژه همسر دارد.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 4٫00 از 5)

۹۵/۰۴/۱۷ 275 بازدید دسته‌بندی نشده


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟