اگر کمبود وزن دارید، باردار نشوید

۳-۲۴۸٫jpg

دکتر محمدرضا وفا درباره شرایط وزنی مناسب برای باردار شدن گفت: «به‌طور کلی، به تمام خانم‌هایی که قصد بارداری دارند، توصیه می‌شود که وزن خود را در محدوده طبیعی نگه دارند یا به این محدوده برسانند. ساده‌ترین راه برای پی بردن به قرار داشتن یا نداشتن وزن در محدوده طبیعی هم محاسبه نمایه توده بدنی یا همان BMI است».
این متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی، راه محاسبه نمایه توده بدنی را هم اینطور توضیح داد: «برای محاسبه نمایه توده بدنی کافی است که وزنتان را براساس کیلوگرم، تقسیم بر مجذور قد خود به متر بکنید. اگر عدد به‌دست آمده بین 18.5 تا 24.9 قرار داشت،‌ مشکلی برای شروع بارداری از نظر وزنی وجود ندارد اما بارداری با BMI کمتر از 18.5 و بیشتر از 24.9، می‌تواند به‌شدت سلامت مادر و جنین را به‌خطر بیندازد و خطراتی مانند کم‌خونی مادر، سقط جنین، ابتلا به فشار خون یا دیابت بارداری را هم به دنبال داشته باشد».

استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران خاطرنشان کرد که اگر نمایه توده بدنی خانمی کمتر از حد طبیعی بود و بارداری برایشان اتفاق افتاد، باید به متخصص تغذیه مراجعه کنند تا کاهش وزن موجود با کمک روش‌های علمی و تغذیه‌ای به‌گونه‌ای در 3 ماهه‌های مختلف بارداری جبران شود که خطری برای مادر یا جنین پیش نیاید. «خانم‌های بسیار لاغر می‌توانند کمی بیشتر از سایر خانم‌ها در دوران بارداری، وزن اضافه کنند تا سلامتی‌شان به خطر نیفتد».

اگر کمبود وزن دارید، باردار نشوید

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

دیه سقط جنین 2 ماههبارداری ژلوفنبارداری هفته به هفته نی نیدرباره بارداریمصرف دارو قبل از بارداریحاملگی زنخوردن ماهی در باردارینخوردن شیر در بارداری2 هفته اول حاملگیدرمان دارویی یبوست بارداریدرباره ی نابارورییوگای بارداری در اصفهانعلائم سقط جنین در 5 ماهگیدفتر ثبت زایمانحاملگی و مسافرت با هواپیماحاملگی حین شیردهیآزمایش بارداری هورمونیتست حاملگی مشکوکزایمان های عجیببارداری هفته به هفته کودک آکا هفته بیست و دوممصرف سیر در زمان بارداریروش درمان مسمومیت بارداریآزمایش هفته 18 حاملگیزایمان غیر نرمالتفسیر آزمایش غربالگری حاملگیآویشن و سقط جنیندرمان ترشحات بارداریزایمان در ماه 8 بارداریباردار شدن در ماه رمضانقرص ضد بارداری و چاقیزایمان در منزلحاملگی تعیین جنسیتتست هورمونی بارداریسن حاملگیباردار کردن دختربارداری بعد از زایمانمصرف کلومیفن و حاملگیچ کنیم زودتر باردار شویمهفته 14 بارداری چی بخوریمحاملگی ذرت

نی نی سرچ