تاثیر تک فرزندی در عدم ارتباط موثر کودکان با همسالان

۱-۲۴۶٫jpg

در این همایش دکتر فرخ روز رئیس شبکه بهداشت سپیدان با اشاره به سیاست‌های کلی جمعیت از طرف مقام معظم رهبری، وابستگی شدید والدین به فرزند، عدم ارتباط موثر کودکان با همسالان خود، تسلیم پذیری والدین در برابر خواسته های فرزندان، عدم حس استقلال در کودکان و ایجاد سرخوردگی را از معایب تک فرزندی برشمرد و اظهار کرد: طبق آمار سازمان های جهانی، کشور ایران در سال 2012 با نسبت سالمندی هشت درصد، جزو جوان ترین کشورهای دنیا بوده است که با ادامه روند کاهش نرخ باروری و پیشگیری از بارداری، نسبت سالمندی در کشور به 30 درصد در سال 2050 خواهد رسید.
وی افزود: جمعیت جوان به عنوان یکی از مهم ترین شاخصه های قدرت ملی به شمار می آید و پیری جمعیت تهدیدی جدی برای امنیت، وضعیت اجتماعی و اقتصادی کشور در آینده خواهد بود.

در ادامه موسوی انور امام جمعه شهرستان سپیدان با استناد به آیات و روایات اسلامی فرزندآوری را یکی از توصیه های ائمه معصومین و بزرگان دین برشمرد.

وی ازدواج آسان جوانان را مهم ترین راهکار برای جلوگیری از کاهش جمعیت دانست.

در ادامه همایش قاسم پور کارشناس بهداشت خانواده شبکه بهداشت و درمان سپیدان با تاکید بر اینکه کشور با معضل کاهش جمعیت روبرو است، گفت: هم اکنون نرخ باروری در شهرستان سپیدان کمتر از نرخ میانگین کل کشور است و افزایش سن ازدواج، مهیا نبودن فرصت های شغلی، فاصله بین ازدواج و بارداری اول و همچنین فاصله سنی بین فرزندان، از علل کاهش جمعیت محسوب می شود.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۰۴/۲۱ 262 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟