اثر منفی کم کاری تیروئید بر باروری

۹-۱۲۸٫jpg

دکتر مریم نعمتی متخصص زنان، زایمان و نازایی و عضو بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: نحوه عملکرد تیروئید بر باروری زنان تأثیرگذار است و در کل وجود اختلال در عملکرد غدد بر باروری مؤثر است.
وی با اشاره به این که کنترل تیروئید کم کار می‌تواند از ایجاد اختلال در باروری جلوگیری به عمل آورد، تصریح کرد: در صورتی که این هورمون از کنترل خارج شود، با سایر هورمون‌ها وارد مداخله شده و احتمال بروز ناباروری در زنان را افزایش خواهد داد.

نعمتی با بیان این که برخی زنان برای جلوگیری از بارداری روش‌های متفاوتی را در نظر می‌گیرند، افزود: اختلالاتی که در عملکرد هورمون‌ها ایجاد می‌شود، باعث خون‌ریزی‌های نامنظم، ایجاد اختلال در دوره‌های قاعدگی می‌گردد.

این متخصص با تأکید بر این که مصرف قرص‌های ضدبارداری و سایر روش‌ها برای جلوگیری از بارداری سرطان‌زا نیست، تصریح کرد: کسانی که دچار اختلالات هورمونی هستند نباید از داروها استفاده کنند اما این که این داروها مستقیماً باعث ایجاد سرطان شوند. در افرادی که مستعد ابتلا به این بیماری هستند ممکن است تأثیرگذار باشد.

اثر منفی کم کاری تیروئید بر باروری

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

بارداری بعد از کورتاژتست حاملگی پس از ای یو ایقرص ضد بارداری در زمان پریودخوردن تخمه در بارداری ضرر دارداحتمال حاملگی با قرص ضد حاملگیحاملگی تصاویرزایمان وحاملگیمصرف مکمل های حاملگیزایمان مولیمادران بارداری هفته به هفتهچگونه باردار شومزن باردار و سرماخوردگیحاملگی در کانادازایمان قبل از هفته 37ذکرهنگام زایماناضافه وزن در بارداریخاطره ی زایمان طبیعیداروی ناباروری زنانهفته ی 36 بارداریاطلاعات در مورد حاملگی هفته به هفتهروش زایمانحاملگی هفته به هفته 29مصرف سیگار قبل از حاملگیبارداری هفته به هفته 18تست نازاییزایمان منبارداری و پرواز با هواپیمابارداری حساسیتب 6 در حاملگیخاطرات حاملگی و زایمانآزمایش هفته 18 بارداریزایمان کانگوروباردار شدن دونگ ییآزمایش بارداری بعد از انتقال جنینویتامین د در بارداریباردار شدن دختر باکرهدانستنیهای حاملگی هفته به هفتهعلل سقط جنین در ماه چهارمآزمایش پیش بارداریسی و شش هفته بارداری

نی نی سرچ