افزایش سه میلیون نفری جمعیت کشور با درمان نیمی از زوج‌های نابارور

۱۶-۲۰۶٫jpg

فائزی در بازدید دکتر آخوندی از مرکز درمان ناباروری استان قزوین با اشاره به دستاوردهای جهاد دانشگاهی استان در حوزه درمان ناباروری اظهار کرد: سیاست‌های کلی جمعیت بدرستی به عنوان یک موضوع استراتژیک نظام مطرح شده که اگر برنامه‌ریزی لازم صورت نگیرد با بحران مواجه خواهیم شد.
وی در ادامه تصریح کرد: برخی از افراد با بی‌اطلاعی از عواقب ناگوار کاهش جمعیت، سیاست‌های کلی جمعیت را ورود به زندگی اشخاص عنوان می‎کنند که این تفکر اشتباهی است.

فائزی توضیح داد: به طور میانگین 12 درصد زوج‌های کشور نابارور هستند و این رقم در استان قزوین به بیش از 15 درصد می‌رسد و حتی در برخی آمارها تخمین زده شده که شش میلیون زوج نابارور در کشور وجود داشته باشد.

وی اضافه کرد: با درمان نیمی از زوج‌های نابارور حدود 3 میلیون نفر به جمعیت کشور افزوده می‌شود و این در حالی است که به طور متوسط سالانه یک میلیون و 200 هزار نوزاد در کشور متولد می‌شوند.

رئیس جهاددانشگاهی استان قزوین اضافه کرد: در برخی مراکز درمان ناباروری تهران، درمان ناباروری بین 15 تا 50 میلیون تومان هزینه در بردارد و این در حالی است که این رقم در مرکز درمان از راه دور ناباروری قزوین بین 300 هزار تا 5 میلیون و 500 هزار تومان است.

به گفته‌ی وی درمان زوج‌های نابارور باعث جلوگیری از کاهش میزان طلاق در بین زوجین خواهد می‌شود و از بسیاری آسیب‌های اجتماعی و خانوادگی جلوگیری می‌کند.

فائزی با اشاره به این که راه‌اندازی مرکز درمان ناباروری با توجه به نوع تجهیزات و تنوع آنها بین دو تا 10 میلیارد تومان هزینه در بردارد، گفت: بسیاری از مراکز درمانی به دلیل هزینه بالا برای راه‌اندازی چنین مراکزی به این موضوع ورود پیدا نمی‌کنند.

وی ادامه داد: مرکز پزشکی از راه دور درمان ناباروری با کمتر از پنج درصد هزینه مورد نیاز برای راه‌اندازی یک مرکز درمان ناباروری، ایجاد می‌شود که نخستین و تنها مرکز پزشکی از راه دور درمان ناباروری کشور از مردادماه سال گذشته در قزوین آغاز به کار کرده است.

رئیس جهاددانشگاهی استان قزوین یادآور شد: در برخی موارد دوره درمان زوج‌های نابارور 40 روز است که بیماران 39 روز را در قزوین طی می‌کنند و در صورت نیاز به عمل جراحی روز آخر به مرکز درمانی قم مراجعه می‌کنند.

افزایش سه میلیون نفری جمعیت کشور با درمان نیمی از زوج‌های نابارور

به اشتراک بگذارید:  

۹۵/۰۴/۲۱ 188 بازدید مقالات بارداریلباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

هفته 37 بارداری نی نی سایتقرص های ضد بارداری ال دیدرمان بارداری خارج رحماطلاعات حاملگی هفته به هفتههفته 31 بارداری نی نی سایتتبریک باردار شدنخوردن ترشی بارداری2 ماه آخر بارداریزایمان در هفته 36 بارداریبارداری پس از زایمانبیماری های ناباروری در مرداندرمان افسردگی حاملگیراههای درمان ورم بارداریخونریزی هفته شش بارداریزایمان عجایبزن باردار تعبیر خوابعلایم اولیه ی حاملگیخوردن ماهی در بارداریبرای درمان تهوع بارداری چه کنیمبارداری هفته به هفته نهمزایمان با لیزرفرمول هفته بارداریخطرناکترین هفته بارداریهفته بارداری 15تعبیر باردار بودن در خواببارداری بعد از کورتاژاطلاعات بارداری هفته به هفتهسمینار ناباروریکنجد و سقط جنینچاقی با قرص ضد بارداریزایمان سزارین اپاراتخوردن گلابی قبل از بارداریامگا 3 حاملگیحاملگی هفته به هفتهبارداری حین شیردهیموسسه نازایی نوین مشهدهزینه ی آزمایش خون بارداریتست ناباروری زناننخوردن های بارداریزایمان سزارین چگونه است؟

نی نی سرچ