آموزش مادران در دوران بارداری امکان شیردهی را تا 6 برابر افزایش داده است

۱-۱۱۰٫jpg

دکتر مامک شریعت اظهار کرد: مرکز تحقیقات تغذیه با شیر مادر به مدت 3 سال تاسیس شده و دارای 70 مقاله است.
وی با اشاره به اینکه این مرکز تاکنون 22 طرح تحقیقاتی داشته است، گفت: مرکز تحقیقات تغذیه با شیر مادر در عمده طرح های تحقیقاتی خود به دنبال یافتن موانع شیردهی مادر و عوامل تشویقی شیردهی آنها بوده است.

آموزش مادران در دوران بارداری امکان شیردهی را تا 6 برابر افزایش داده است

این متخصص بهداشت مادر و کودک افزود: دستاوردهایی که در نتیجه طرح های تحقیقاتی به دست آمده بیانگر این است که همکاری، همراهی و آموزش پدران همراه با آموزش مادران در دوران بارداری امکان شیردهی را تا 6 برابر افزایش داده است.

شریعت تصریح کرد: در یکی از طرح های تحقیقاتی، پژوهشگران مرکز موانع شیردهی مادر را از دیدگاه روانشناسانه بررسی کرده و به این نتیجه رسیدند که علاوه بر بیماری ها که می تواند مانع از شیردهی مادر شود دسته ای از مشکلات عاطفی، روانی، خلقی و استرس نیز وجود دارند که بسیار تاثیرگذار در ممانعت از شیردهی است.

تاثیر استرس مادر بر تولید شیر

این عضو هیات علمی پژوهشی مرکز تحقیقات تغذیه با شیر مادر در پایان خاطرنشان کرد: بر اساس نتایج یکی دیگر از تحقیقات انجام شده در این مرکز مشخص شده است که استرس‌های دوران شیردهی می‌تواند باعث تولید ماده‌ای در شیرمادر شود و در نتیجه سیستم ایمنی بدن نوزاد را تضعیف و مستعد عفونت و آلرژی کند.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 2٫00 از 5)


۹۵/۰۴/۲۱ 285 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟