شیوه بدنیا آمدن، با ابتلا به اوتیسم ارتباطی ندارد

۲-۱۵۱٫jpg

براساس جدیدترین مطالعات پزشکی که در مجله پزشکی jama psychiatry به چاپ رسیده است، هیچ ارتباط مستقیمی بین تولد کودکان به روش سزارین و احتمال بیشتر ابتلای انها به بیماری اوتیسم وجود ندارد.
گفتنی است، مطالعات قبلی یک رابطه مستقیم بین تولد از طریق سزارین و ابتلای کودک به طیف‌هایی از بیماری اوتیسم پیدا کرده بود که مطالعات جدید آن را نقض می کند.

بررسی‌ها نشان می دهند، در عین حال پزشکان اعلام کرده‌اند که کودکان مبتلا به اوتیسم از دوران جنینی به این اختلال مبتلا هستند و به دلایل مختلف ژنتیکی و پزشکی درحالتی قرار می‌گیرند که بیشتر برای بدنیا آوردن آنها به جراحی سزارین نیاز پیدا می‌شود.

کارشناسان اعتقاد دارند بیماری اوتیسم به شدت به پارامترهای ژنتیکی وابسته است و نحوه بدنیا آمدن ربطی به ابتلا یا عدم ابتلا به این بیماری ندارد.

نتایج این پژوهش حاصل تحقیق بر روی یک پایگاه داده از میان حدود 2و7 دهم میلیون کودک بدنیا آمده در کشور سوئد با حفظ محرمانگی اسرار فاکتورهای ژنتیکی آنها است.

تحقیقات انجام شده توسط مرکز مطالعات در کشور ایرلند بر روی کودکان در همکاری با کشور سوئد صورت گرفته است.

بیماری اوتیسم نوعی اختلال روانی است که افراد مبتلا به آن در برقراری تعاملات اجتماعی با سایر افراد اجتماع به شدت دچار مشکل می‌شوند.

این افراد اغلب منزوی، کم حرف و دچار مشکل در یادگیری هستند.

مراقبت از آنها بسیار سخت است و در برخی افراد مبتلا علائم پرخاشگری و خشونت نیز مشاهده می‌شود.

کارشناسان نحوه غیر ارادی ارتباط بین سلول‌های عصبی را عامل بروز مشکل مغزی در این دسته از افراد می‌دانند.

علائم بیماری اوتیسم از دوران نوزادی قابل شناسایی است و هرچه زودتر در فرد تشخیص داده شود امکان درمان موفق تر برای برقراری ارتباط با اجتماع حاصل می‌شود.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۰۴/۲۰ 258 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟