تشخیص بارداری با تلفن هوشمند

۹-۲۴۸٫jpg

محققان مرکز فناوری‌های نوری هانوور در دانشگاه هانوور آلمان یک حسگر خودکفای فیبر نوری برای تلفن‌های هوشمند ساخته‌اند که می‌توان از آن در طیف وسیعی از آزمایشات زیست‌مولکولی مانند انواع کاربردی در تشخیص بارداری و قند خون بهره برد.
خوانش این حسگرها با به کارگیری بر روی یک تلفن همراه امکان‌پذیر است و این قابلیت را دارد که نتایج را در همان لحظه در اختیار کاربر قرار دهد. با تجاری شدن این ابزار، کاربران تلفن‌های هوشمند قادر خواهند بود که به پایش وضعیت سیالات مختلف بدن از جمله خون، ادرار، آب دهان و عرق بپردازند.

این حسگر در زمینه‌ پزشکی نیز کاربردهای فراوانی دارد و قادر است با ترکیب خوانش‌های حسگر با سیگنال‌های GPS در گوشی هوشمند، کاربر را برای رسیدن به نزدیک‌ترین داروخانه، بیمارستان یا آمبولانس راهنمایی کند.

این حسگر از پدیده نوری رزونانس پلاسمون سطحی(SPR) برای تشخیص ترکیبات یک مایع یا حضور مولکول‌های زیستی خاص یا پیگیری گازها استفاده می‌کند. رزونانس پلاسمون سطحی زمانی رخ می‌دهد که پرتوی ثابتی از نور با سطح یک فیلم فلزی برخورد کرده و باعث به حرکت افتادن الکترون‌های روی سطح آن می‌شود

زمانی که این فیلم فلزی در مواجهه با سیال قرار می‌گیرد، شاخص انکسار مایع، اندازه و محل نوار ذخیره شده را در طیف نوری تغییر می‌دهد. با افزودن عناصر تشخیصی به فیلم که در زمان اتصال به مولکول زیستی خاص یا پیگیری گازها باعث تغییر در شاخص انکسار می‌شوند، دانشمندان توانسته‌اند اطلاعات مهمی را در مورد ترکیبات نمونه زیستی بر اساس نوری که از آن منعکس شده و نوری که جذب شده، بدست بیاورند.

از آنجایی که دانشمندان از قابلیت تولید دستگاههای کوچک روی تراشه برای تلفن‌های هوشمند برخوردارند، از این رو حسگرهای رزونانس پلاسمون سطحی بزودی می‌توانند در دسترس قرار بگیرند.

این دستاورد در مجله Optics Express منتشر شده است.

تشخیص بارداری با تلفن هوشمند

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

بارداری هفته به هفته تغذیهحاملگی شانزده هفتهکاندوم صدفیمصرف آسپرین 80در حاملگیمصرف مسکن در زمان حاملگیسن بارداری جنینسقط جنین زیر دو ماه3 ماه آخر حاملگیحاملگی و نزدیکیقرص ضد بارداری و حالت تهوعدرمان ضعف حاملگیسونوگرافی هفته 4 بارداریعلائم هفته 5 بارداریدر هفته 9 بارداریتست بارداری با عسلتعبیر باردار بودن در خوابخوردن کنجد در زمان حاملگیحاملگی لباسزایمان سختآزمایش هپاتیت حاملگیکاندوم شوشوقرص ضد حاملگی برای مادران شیردهتست بارداری عسلبهترین راه درمان تهوع بارداریبارداری هفته به هفته آکادرمان عطش بارداریفصلنامه نازاییبارداری 41 هفتهدرمان خارش شکم بارداریخوردن گوجه سبز در حاملگیآزمایش ژنتیک ناباروریکاندوم با طعم انارتعبیر خواب بارداریتهوع در هفته 9 بارداریعلا م زایمانزعفران و سقط جنیندرمان ناباروری با عسلتاثیر قرص ضد حاملگی بر رشد گیاهانآزمایش تشخیص حاملگی ناشتادرمان چاقی حاملگی

نی نی سرچ