مشاغلی که ناباروری می آورند

۵-۱۷۳٫jpg

دکتر حمید چوبینه اظهارداشت: علاوه بر مشکلات ژنتیکی ، عوامل محیطی مثل برخی مشاغل می تواند سبب ناباروری شود که جوشکاری، نانوایی، کار در کوره آجر پزی، رادیولوژی ، خلبانی بالگرد و هواپیما از جمله این مشاغل به شمار می آیند.

این مقام مسوول در مرکز درمان ناباروری روش اظهارداشت: این افراد در محیط کارشان با امواج و تشعشعات مواجه هستند. همچنین مردانی که مجبور هستند به دلیل شغلشان مدت زیادی بنشینند و یا لپ تاپ را در روی پایشان قرار دهند امکان ناباروری در میان آنان افزایش می یابد.

چوبینه تاکید کرد: با آموزش های لازم به این افراد می توان از ناباروری آنان جلوگیری کرد که یکی از فعالیت های این مرکز هم ارایه آموزش به این افراد است.

چوبینه با بیان این که درمان برخی از سرطان ها ممکن است سیستم تولید مثل افراد را از بین ببرد، افزود: نگهداری از تخمک و اسپرم این افراد یکی از برنامه های مرکز درمان ناباروری رویش است.

وی در افزود: این افراد پس از بهبودی می توانند از طریق اسپرم و تخمک خود که در این مرکز نگهداری می شود، فرزنددار شوند.

چوبینه گفت: مرکز درمان ناباروری رویش به افرادی که امکان تولد نوزادانی با ناهنجاری ها کروموزمی و ژنتیکی دارند، خدمات پیشگیرانه ارایه می کند که در این راستا ، خانواده های دارای افراد با معلولیت ها ژنتیکی که از به وجود آمدن نوزاد جدید معلول واهمه دارند، می توانند با مراجعه به این مرکز از خدمات پیشگرانه بهر ه گیرند.

مشاغلی که ناباروری می آورند

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

هفته نهم بارداری و حالت تهوعهفته های پرخطر بارداریراههای سقط جنین 1 ماهتغذیه در هفته 3 بارداریآزمایشهای حین بارداریخوردن موز در اوایل بارداریقرص ضد بارداری پس از رابطههفته چهاردهم بارداری راسخوناحتمال بارداری یک هفته قبل پریودزایمان نماشاهفته یازدهم بارداری دوقلوبارداری بعد از سقط جنینبارداری با فولیکول 8غربالگری حاملگیمصرف فلوکونازول قبل از بارداریآزمایش تشخیص حاملگی ناشتامصرف کندر قبل از بارداریبارداری بالای 40 سالسن بارداری انلاینآزمایش حاملگی باید ناشتا باشدباردار مردمصرف رازیانه برای بارداریمصرف خاکشیر در اوایل بارداریبارداری چند قلوییازمایش حاملگیبارداری 29 هفتههفته 40 بارداری آکامرکز ناباروری نوین مشهدزایمان روغن کرچکمصرف آسپرین 80در بارداریسقط جنین لب شکریزن باردار ایرانیمصرف فولیک اسید 5 در بارداریعلائم حاملگی در هفته های اولآزمایش خون بارداری زمانخونریزی حین مصرف قرص ضد بارداریسقط جنین و لکه بینیعکس مردی ک باردار شدخوردن قرص امگا 3در حاملگیاستفاده از کاندوم

نی نی سرچ