سالانه 3 میلیون نوزاد جان خود را از دست می‌دهند

۹-۲۴۸٫jpg

فرهاد سالاری، استادیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: بیماری‌های عفونی و شرایط نامناسب دوران بارداری و زایمان، از جمله مهم‌ترین عوامل مرگ و میر کودکان و نوزادان است و این موضوع موجب از دست رفتن میلیون‌ها سال عمر می‌شود.
وی با بیان این که کودکان در کشورهای کمتر توسعه یافته و در حال توسعه در معرض بسیاری از عوامل خطرآفرین هستند، تصریح کرد: در برخی از کشورها احتمال این که یک نوزاد دوران ابتدایی زندگی‌اش را سپری کند و به یک سالگی برسد، بسیار پایین است که این موضوع به طور عمده ناشی از ضعف سیستم بهداشتی این کشورها است.

سالاری تأکید کرد: بر اساس گزارش‌های سازمان بهداشت جهانی در هر سال حدود 3 میلیون نوزاد در مناطق مختلف جهان به ویژه در کشورهای فقیر و کمتر توسعه یافته، یا به صورت مرده به دنیا می‌آیند و یا در چند روز اول زندگی جان خود را از دست می‌دهند.

وی یادآور شد: مراقبت‌های ضعیف در دوران بارداری و زایمان چه از سوی سیستم‌های بهداشتی و درمانی و چه از سوی زن باردار و خانواده آنها مهم‌ترین عوامل مرده به دنیا آمدن نوزاد و یا مرگ او در چند روز ابتدایی زندگی است.

سالانه 3 میلیون نوزاد جان خود را از دست می‌دهند

به اشتراک بگذارید:  

۹۵/۰۴/۱۹ 122 بازدید مقالات بارداریلباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

هفته 10 بارداریزایمان تعریفکاندوم حساسزایمان بیمارستان بهمنزایمان خانمهاگرگرفتگی بارداریبارداری گوجه سبزخونریزی در هفته 6 بارداریخونریزی حین مصرف قرص ضد بارداریبارداری بعد از سقط عمدیسقط جنین شرعحاملگی با پیشاب40 هفتگی بارداریآزمایش قند حاملگی ناشتاتغذیه بارداریوگای حاملگیمصرف دارو در زمان حاملگیآزمایش قند بارداریتست بارداری با جوش شیرینبعد از قطع قرص ضد بارداریبارداری 2قلواستخر بارداری صارمکاندوم صناعیدرمان قند حاملگیمصرف قرص ضد بارداری و خونریزیبارداری هفته به هفته دوقلوهفته 14 بارداری چی بخوریمدوره بارداری هفته به هفتهحاملگی و سرماخوردگیخوردن برنج در حاملگیراههای بارداری دوقلوناباروری مردانحاملگی یبوست شدیدبارداری فاطما گلآزمایش ژنتیک نازاییلباس بارداری از کجا بخرمدرمان خانگی یبوست حاملگیسونوگرافی در هفته 5 بارداریسقط جنین با زعفران دم کردهکاندوم زنان

نی نی سرچ