سالانه 3 میلیون نوزاد جان خود را از دست می‌دهند

۹-۲۴۸٫jpg

فرهاد سالاری، استادیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: بیماری‌های عفونی و شرایط نامناسب دوران بارداری و زایمان، از جمله مهم‌ترین عوامل مرگ و میر کودکان و نوزادان است و این موضوع موجب از دست رفتن میلیون‌ها سال عمر می‌شود.
وی با بیان این که کودکان در کشورهای کمتر توسعه یافته و در حال توسعه در معرض بسیاری از عوامل خطرآفرین هستند، تصریح کرد: در برخی از کشورها احتمال این که یک نوزاد دوران ابتدایی زندگی‌اش را سپری کند و به یک سالگی برسد، بسیار پایین است که این موضوع به طور عمده ناشی از ضعف سیستم بهداشتی این کشورها است.

سالاری تأکید کرد: بر اساس گزارش‌های سازمان بهداشت جهانی در هر سال حدود 3 میلیون نوزاد در مناطق مختلف جهان به ویژه در کشورهای فقیر و کمتر توسعه یافته، یا به صورت مرده به دنیا می‌آیند و یا در چند روز اول زندگی جان خود را از دست می‌دهند.

وی یادآور شد: مراقبت‌های ضعیف در دوران بارداری و زایمان چه از سوی سیستم‌های بهداشتی و درمانی و چه از سوی زن باردار و خانواده آنها مهم‌ترین عوامل مرده به دنیا آمدن نوزاد و یا مرگ او در چند روز ابتدایی زندگی است.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 4٫00 از 5)

۹۵/۰۴/۱۹ 306 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟