چرا مادران شیرده نباید روزه‌ بگیرند؟

۴-۲۴۸٫jpg

مریم صیادی با اشاره به افزایش سوخت و ساز بدن مادران در دوران بارداری، اظهار کرد: قطعا در این زمان نیازهای تغذیه‌ای مادران افزایش پیدا می‌کند.
وی با اشاره به وجود آیات صریح قرآن در خصوص منع مادران باردار و شیرده برای روزه‌داری، اظهار کرد: گرسنگی طولانی مدت در طول روزه‌داری عوارضی را برای سلامت مادران به دنبال دارد که در صورت وجود علائم بارداری در مادران باردار از جمله تهوع، این علائم را تا حد زیادی تشدید می‌کند.

صیادی با بیان اینکه روزه‌داری بر تمام سیستم‌های جنین اثرگذار است، گفت: بیش از جنین این مادر است که در معرض عوارض روزه‌داری قرار دارد، زیرا جنین زمانی که مواد غذایی کافی به آن نرسد این مواد را از ذخایر بدن مادر تامین می‌کند و در نهایت این مادر است که ناتوان می‌شود.

این کارشناس مامایی همچنین در خصوص عوارض روزه‌داری در مادران شیرده نیز هشدار داد و اظهار کرد: بر اثر گرسنگی طولانی این مادران، ماده شیمایی در شیر مادر تولید می‌شود که این ماده شیمیایی با ورود به بدن نوزاد می‌تواند افت IQ و کند ذهن شدن نوزاد را به دنبال داشته باشد.

صیادی افزود: در همین راستا توصیه می‌شود مادران باردار و شیرده تا حد ممکن از گرفتن روزه در ماه مبارک رمضان اجتناب کرده و حتما در این زمینه با پزشک خود مشورت کنند.

چرا مادران شیرده نباید روزه‌ بگیرند؟

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

تست بارداری گاوزایمان پرخطرسن بارداری برای فرزند دوممقدار بتا در آزمایش بارداریقرص ضد حاملگی سرطانحاملگی با ذخیره تخمدان کمزمان حاملگی مناسبباردار پسر شدنجواب آزمایش بارداری منفیآزمایش حاملگی قبل پریودآزمایش دیابت بارداری هفته چندمدرمان ویار بارداری طب سنتیذکر زایمانخانم باردارجواب آزمایش بارداری beta hcg7ماه بارداریمصرف هندوانه در زمان حاملگیآزمایش های هفته 13 بارداریدرمان خانگی عفونت حاملگینخوردن گوشت در حاملگیسونوگرافی بارداری هفته به هفتههفته یازدهم بارداری دوقلوحاملگی استرسشرایط حاملگیکاندوم زنانزایمان حیوانات کلیپهفته هفتم بارداری لکه بینیبارداری هفته به هفته 38هفته 31 بارداری ماه چندم میشه؟چای زعفران و سقط جنینحاملگی حجامتزایمان جنین پسردرمان گال حاملگیحاملگی فلوکستینحاملگی روز به روزبارداری بدون علائمقرص ضد بارداری فوریهفته هشتم بارداری و لکه بینیتداخل الکل با قرص ضد بارداریمشکوک ب حاملگی

نی نی سرچ