مرگ نیم میلیون زن باردار در نقاط مختلف جهان

۱-۲۴۸٫jpg

فرهاد سالاری استادیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: بهترین زمان برای حاملگی بین سنین 20 تا 35 سال است و البته در این سنین هم به دلیل مراقبت‌های ناکافی ممکن است مادر و نوزاد دچار مشکل شوند.

وی با اشاره به آمار مرگ و میر مادران باردار در سراسر نقاط جهان افزود: اغلب زنانی که دچار مرگ و میر می‌شوند در کشورهای کمتر توسعه یافته زندگی می‌کنند و در این کشورها آمار مرگ و میر زنان باردار همچنان بالا است.

سالاری تاکید کرد: گزارش‌های سازمان بهداشت جهانی نشان می‌دهند که سالانه نیم میلیون زن باردار در نقاط مختلف جهان بر اثر عوارض ناشی از بارداری و زایمان می‌میرند که اغلب این موارد مرگ و میر قابل پیشگیری و کنترل هستند.

وی با بیان اینکه حاملگی باید با تصمیم گیری آگاهانه و برنامه ریزی انجام شود، خاطر نشان کرد: مراقبت‌های پیش از بارداری و نقص در آن از مهمترین مشکلاتی است که با توجه دقیق به آن، می‌توان از مرگ دهها هزار نفر از زنان باردار حین بارداری جلوگیری کرد.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 2٫50 از 5)


۹۵/۰۴/۱۹ 305 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟