مصرف قرص‌های ضدبارداری در رمضان ممنوع!

۹-۲۱۲٫jpg

دکتر مجید حنیفه اظهار کرد: برخی خانم‌ها به علت ایجاد تاخیر در عادت ماهیانه در ماه مبارک رمضان از قرص‌های ضدبارداری استفاده می‌کنند که کار بسیار خطرناکی است و توصیه نمی‌شود.
وی تصریح کرد: به علت روزه‌داری و کم‌آب شدن بدن، ممکن است مصرف قرص‌های ضدبارداری موجب لخته شدن خون در مغز شود.

حنیفه افزود: بیماران مسن که روزانه چند نوع دارو مصرف می‌کنند، خانم‌های باردار و شیرده، بیماران دیابتی، مبتلایان به فشار خون، روده تحریک‌پذیر، یبوست، زخم دستگاه گوارش، آسم و اعصاب و روان در شرایطی هستند که حتما باید قبل از اقدام به روزه‌داری با پزشک خود مشورت کنند.

این کارشناس دارویی تاکید کرد: بیمارانی که تمایل به گرفتن روزه دارند به هیچ عنوان نباید در وعده‌های دارویی خود اختلال ایجاد کرده، خودسرانه دارویی را حذف کنند یا زمان مصرف دارو را به زمان دیگری موکول کنند.

وی با بیان اینکه مصرف برخی داروها را می‌توان با مشورت پزشک معالج به وعده سحر یا افطار انتقال داد، افزود: بیمارانی که در روز یک مرتبه دارو مصرف می‌کنند و پزشک نیز تاکید خاصی بر زمان مصرف آن در روز نداشته است، تغییر زمان مصرف آن دارو مشکلی برای بیمار ایجاد نخواهد کرد.

این کارشناس دارویی عنوان کرد: بیمارانی که در روز در دو وعده دارو مصرف می‌کنند، می‌توانند داروهایشان را در فاصله افطار تا سحر مصرف کنند.

وی تاکید کرد: بیمارانی که بیش از دو دارو در روز مصرف می‌کنند، حتما باید تحت مشورت و تجویز پزشک معالج، روند مصرف داروهایشان را تغییر دهند.

حنیفه توصیه کرد: روزه‌داران در فاصله افطار تا سحر آب و مایعات زیادی بنوشند؛ چراکه نوشیدن آب و مایعات نقش مهمی در دفع داروها دارند.

مصرف قرص‌های ضدبارداری در رمضان ممنوع!

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

دانلود فیلم بارداری هفته به هفتهبارداری هفته به هفته 8به خوردن در بارداریعلا م باردار خارج از رحمدر بارداری چگونه بخوابیمخوردن موز در حاملگیزایمان و حاملگیزایمان 34 هفتهسازمان ناباروری رویانمصرف متفورمین جهت بارداریبارداری راحتبارداری قبل از ازدواجبارداری خارج از رحم درمانتفسیر آزمایش هورمون حاملگیدرمان فیبروم حاملگیخوردن امگا3در حاملگیضررهای زایمان در آبزایمان پانته آ مدیریعلایم اولیه ی حاملگیهفته 31 بارداری پارسه گردسقط جنین در هفته اول بارداریآزمایش بارداری باید ناشتا باشدخونریزی در هفته 5 بارداریبارداری و مسافرت با هواپیماعلت باردار نشدنسقط جنین بدون کورتاژمصرف مکمل های حاملگیضعف حاملگیسقط جنین در هفته سوم بارداریکاندوم شیاردار چیستقرص ضد حاملگی بعد از حاملگیبارداری هفته به هفته 39خوردن 4 مغز در بارداریچاقی با قرص ضد بارداریمصرف شیردردوران حاملگیمصرف آسپرین در بارداریدرمان افت فشار بارداریاستخر بارداری صارمحاملگی فشار خونعلت باردار نشدن زنان

نی نی سرچ