بهترین زمان برای زایمان زنان مبتلا به دیابت

۷-۱۳۴٫jpg

رئیس بخش زنان و زایمان بیمارستان دکتر شریعتی گفت: زنان بارداری که انسولین مصرف می‌کنند باید از 32 هفتگی به بعد سونوگرافی و نوار قلب جنین انجام دهند و در صورت وجود پروتئین در ادرار لازم است از حدود 28 هفتگی به بعد تست‌های غربالگری را آغاز کنند.
اشرف آل‌یاسین در پاسخ به سوالی درباره دیابت بارداری و شرایط کنترل آن، زایمان اظهار داشت: افراد پرخطری مانند این شهروند گرامی باید از 32 هفتگی به بعد تست‌های سلامت جنین مانند سونوگرافی و نوار قلب جنین انجام دهند اما اگر علاوه بر دیابت دارای فشار خون بالا، وجود پروتئین در ادرار باشند و ته چشم آنها بر اثر دیابت مشکل پیدا کرده است باید از حدود 28 هفتگی به بعد تست‌های غربالگری را آغاز کنند.

وی افزود: همچنین در صورت بروز مشکل فرد باید حدود 34 هفتگی در بخش زنان و زایمان بستری شود تا مدام تحت نظر بوده و در صورت مشکل ختم حاملگی داده شود.

این جراح و متخصص زنان ادامه داد: اگر مشکلی وجود نداشته و دیابت با رژیم قابل کنترل باشد، فرد می‌تواند در 40 هفتگی زایمان کند، اما اگر دیابت با انسولین کنترل می‌شود باید حداکثر تا 38 هفتگی زایمان انجام شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: گاهی فشار خون فرد و آب دور جنین بالا است، این افراد از 34 هفتگی به بعد هر زمان لازم باشد باید زایمان کنند.

وی افزود: در مبتلایان به دیابت اگر وزن کودک زیر 4 کیلوگرم باشد و دیابت با رژیم کنترل شده است، فرد می‌تواند زایمان طبیعی داشته باشد.

مدیر گروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطر نشان کرد: اگر فرد انسولین مصرف می‌کند و جزو گروه‌های پرخطر است بهتر است با نظر پزشک سزارین شود تا سلامت او و جنین به خطر نیفتد.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫33 از 5)


۹۵/۰۴/۱۹ 381 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟