داروهای پوستی در دوران بارداری ممنوع!

۱-۲۱۲٫jpg

یکی از مشکلات شایع در دوران بارداری را بروز لکه‌هایی دانست که بر روی پوست ظاهر می‌شوند و گفت: این لکه‌ها در سه ماهه سوم بارداری بر روی پوست نمایان می‌شوند و صورت، گونه‌ها و بینی بیشترین جاهایی است که این لکه‌ها به وجود می‌آید.
وی افزود: این لکه‌ها اغلب بعد از دوران بارداری کمرنگ می‌شود و در تعدادی از افراد هم ممکن است بر روی پوست باقی بماند و این موضوع به عوامل ژنتیکی بستگی دارد؛ چرا که ژنتیک در ماندگاری و بهبود یافتن سریع لکه‌ها در دوران بارداری بسیار موثر است.

این دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطر نشان کرد: بروز ترک‌هایی بر روی پوست بویژه بر روی سینه و شکم از دیگر مواردی است که در دوران بارداری اتفاق می‌افتد. این ترک‌ها در زنانی که چاق‌تر باشند، بیشتر نمایان می‌شود و بعد از این دوران، جای این ترک‌ها بر روی پوست باقی می‌ماند.

احسانی پررنگ شدن خال ها را یکی دیگر از عوارض بارداری دانست و افزود: در این دوران ممکن است خال ها پررنگ‌تر از قبل شوند. همچنین تیرگی زیر بغل و کشاله‌های ران نیز از دیگر عواملی است که ممکن است در دوران بارداری ایجاد شود.

این متخصص پوست و مو اظهار کرد: متورم شدن لثه‌ها، پرخون شدن مخاط لثه، گوشه کردن اطراف ناخن نیز از دیگر عواملی است که ممکن است به دنبال بارداری ایجاد شود.

وی استفاده از روغن‌های گیاهی مانند روغن زیتون و بادام را برای بهتر شدن پوست در دوران بارداری چندان موثر ندانست و در پایان تصریح کرد: استفاده از این روغن‌ها تنها می‌تواند در کاهش خشکی و کمتر کشیده شدن پوست موثر باشد. همچنین زنان با مواجهه این مشکلات می‌توانند بعد از دوران بارداری برای ترمیم پوست خود از دارو استفاده کنند و تا حد زیادی این مشکلات را رفع کنند.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 2٫33 از 5)

۹۵/۰۴/۱۹ 243 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟