پیامد افسردگی مادران در دوران بارداری

۵-۲۰۹٫jpg

کارشناسان اعتقاد دارند منشا ابتلا به افسردگی در افراد از دوران جنینی آغاز می‌شود.

گفتنی است، براساس تحقیقات کودکان مادران مبتلا به انواع بیماری‌های روانی که به ویژه بیماری آنها در دوران بارداری هم ادامه داشته است سه برابر بیشتر از سایر کودکان دچار بیماری افسردگی می‌شوند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، سطوح بالای وجود هورمون‌های استرس که در رحم مادر منتشر می‌شود می‌توانند سبب تاثیر بر مغز جنین شوند.

کارشناسان بر این اساس اعتقاد دارند باید غربالگری زنان باردار بویژه به جهت افسردگی انجام شود و انواع روش‌های درمانی و پیشگیرانه برای محافظت از جنین انجام شود.

براساس تحقیقات موسسه روانپزشکی در کینگر کالج لندن از هر 12 زن یک زن هنگام بارداری به افسردگی مبتلا می‌شودکه سبب انتقال این بیماری روانی به کودک به دنیا نیامده خود می‌شود.

کودکان این مادران علاوه بر ابتلا به افسردگی دچار رفتارهای پرخاشگرانه و مشکلات یادگیری و عاطفی نیز در آینده خواهند شد. نتایج این پژوهش در مجله انگلیسی روانپزشکی به چاپ رسیده است.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 2٫00 از 5)


۹۵/۰۴/۱۷ 242 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟