تصاویر جنین در آلبوم خاطرات

۱-۲۳۴٫jpg

دکتر علی‌احسان صالح عنوان کرد: در بیشتر موارد انجام سونوگرافی سه‌بعدی برای مادران باردار ضرورتی نداشته و صرفا بر حسب تمایلات خود و مشاهده دوران جنینی فرزندانشان انجام می‌شود.
وی تصریح کرد: در واقع مهم‌ترین کاربرد سونوگرافی سه‌بعدی ارزیابی سلامت جنین است که برای تشخیص اختلالات و ناهنجاری جنین انجام می‌شود.

صالح افزود: تفاوت سونوگرافی سه‌بعدی با سونوگرافی معمولی در این است که در سونوگرافی سه‌بعدی وضوح تصویر بیشتر و دقیق‌تر بوده و مادران می‌توانند تصویر تشکیل جنین خود را به صورت سه‌بعدی مشاهده کنند.

این متخصص رادیولوژی اظهار کرد: در بعضی موارد شنیده می‌شود که می‌گویند سونوگرافی سه‌بعدی برای جنین زیان‌آور است اما از لحاظ علمی صحت این گفته ثابت نشده و مانند سونوگرافی معمولی است و خطری برای جنین ندارد.

وی گفت: از سال 87 سونوگرافی سه‌بعدی در همدان انجام می‌شود و در سال‌های اخیر گرایش مادران باردار نسبت به انجام آن بیشتر شده است.

صالح افزود: با توجه به اینکه انجام سونوگرافی سه‌بعدی در بیشتر موارد یک کار فانتزی بوده بنابراین تا زمانی‌که مجبور به انجام آن نباشیم سعی می‌کنیم، انجام ندهیم. هزینه این نوع سونوگرافی مبلغ مشخصی ندارد و در همدان با مبلغی حدود 200 تا 300 هزار تومان انجام می‌شود.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 3٫00 از 5)

۹۵/۰۴/۱۸ 304 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟