مراقبت‌های پیش از بارداری ضروری است

۹-۲۴۸٫jpg

فریبا اسدی اظهار کرد: پیش از اقدام به بارداری ضروری است هر خانم تحت‌نظر پزشک باشد و آزمایش‌های لازم را انجام دهد.
وی تصریح کرد: سه ماه قبل از بارداری ضروری است که فرد آزمایش‌های قندخون، ادرار، کم‌خونی، هپاتیت، سرخک، سرخجه و … را انجام دهد. همچنین در این مدت مصرف قرص اسیدفولیک تجویز می‌شود؛ چراکه خوردن این قرص از رشد جنین ناقص جلوگیری می‌کند.

این کارشناس مامایی گفت: در صورت سالم بودن آزمایش‌ها به شخص اجازه باردار شدن داده می‌شود و در صورت وجود مشکل در آزمایش‌های انجام شده فرد باید تحت درمان قرار گیرد.

وی اظهار کرد: تزریق واکسن کزاز، هپاتیت و سرخجه ضروری است. همچنین انجام آزمایش پاپ اسمیر توصیه می‌شود؛ چراکه در صورت وجود عفونت‌ها، فرد دچار سقط جنین می‌شود.

اسدی افزود: در صورت وجود مشکلات قلبی به فرد اجازه بارداری داده نمی‌شود؛ چراکه بارداری بر خون‌رسانی شخص باردار اثر نامطلوب گذاشته و سلامت مادر را به خطر می‌اندازد.

این کارشناس در پایان توصیه کرد: انجام آزمایش‌ها و مراقبت‌های پیش از بارداری در مرحله اول از بوجود آمدن جنین ناقص جلوگیری کرده و مادران نیز در صورت داشتن بیماری خاص از آن مطلع شده و نسبت به درمان آن اقدام می‌کنند.

مراقبت‌های پیش از بارداری ضروری است

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

آزمایش بارداری بعد از انتقال جنینلباس بارداری 93تغذیه در بارداریتست بارداری بعد از سقطشروع بارداریهفته 6 بارداری عکسزایمان در خانهعلایم زایمان غیر از دردآزمایش بارداری قبل پریودعلت باردار نشدن زنانتعبیر خواب حاملگیدرمان ورم پادردوران بارداریهفته 19 بارداری چی بخوریمآزمایش بارداری ناشتاستهفته ی 4 بارداریسقط جنین با لونژیلبارداری دختربارداری هفته به هفته همراه عکسسقط جنین بدون لکه بینیمرخصی زایمان 9 ماه در تامین اجتماعیقرص ضد بارداری و خارشسونوگرافی هفته 7 بارداریهفته 14 بارداری چی بخوریمزایمان 9 سالهدر هفته نهم بارداری چه بخوریمبارداری هفته به هفته اکاخوردن تخمه در حاملگی ضرر داردحاملگی صرعحاملگی پرخطربارداری و مصرف متفورمینقرص ضد بارداری بعد از نزدیکیبارداری پس از سقطقرص ضد بارداری ldسقط جنین گیاه داروییزایمان ایمندرمان تنبلی تخمدان و حاملگی3 ماهه آخر حاملگیسقط جنین با لیزرتجربیات ناباروریجواب آزمایش بارداری منفی

نی نی سرچ