زایمان فیزیولوژیک طبیعی‌ترین روش زایمان

۵-۲۲۵٫jpg

یک کارشناس ارشد مامایی با بیان اینکه زایمان فیزیولوژیک طبیعی‌ترین روش زایمان است، گفت: به طور معمول در زایمان طبیعی و یا یک سزارین صحیح تفاوتی در سلامت جنین وجود ندارد.
پروین بهادران اظهار کرد: طبیعی‌ترین روش‌ زایمان، طبیعی است که بدون هرگونه تحریک یا دادن داروی خاص و با کمک نیرو و توان مادر انجام شود.

وی با بیان اینکه در روش طبیعی می‌توان از دارو‌های کاهش دهنده درد استفاده کرد، افزود: این داروها در موارد دلیل شروع زودهنگام درد و تأخیر در زایمان بوده و با تشخیص پزشک استفاده می‌شود و برای سلامت مادر و جنین لازم است.

این کارشناس ارشد مامایی با اشاره به اینکه روش‌های کاهش درد در زایمان به دو شکل دارویی و غیردارویی مطرح می‌شود، ادامه داد: تزریق داروهای کاهنده درد، روش‌های زایمان با دارو و هیپنوتیزم، ماساژ درمانی و گرما درمانی شیوه‌های غیردارویی است که اگر به شکل صحیح انجام شوند، هیچ عوارضی برای مادر و نوزاد ندارند.

بهادران ادامه داد: هیپنوتیزم شیوه‌ای‌ است که برای کاهش درد و آرامش مادر در حین مراحل زایمان توصیه می‌شود اما مادران علاقه‌ای به آن ندارند و بیشتر در کارهای تحقیقاتی مورد استفاده قرار گرفته است؛ کاهش درد و بالا بردن تحمل مادر از اثرات این شیوه زایمان است.

زایمان فیزیولوژیک طبیعی‌ترین روش زایمان

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

آزمایشهای قبل بارداریزایمان جوجه تیغیخوردن موز در اوایل حاملگیبارداری بعد از سقط جنینکاندوم زنانه و مردانه4 هفته اول بارداریزایمان در بیمارستان غیاثیبارداری در سن 43 سالگیمصرف قرص ضد بارداری و لکه بینیبارداری هفته به هفته با شکلخوردن قارچ بارداری3 هفته اول حاملگیحاملگی چای سبزمصرف کنجد در حاملگیمصرف اسید فولیک قبل بارداریکاندوم تاخیری یا اسپریحاملگی بدون علائم2 هفته اول حاملگیمصرف دارو قبل از بارداریخوردن لبودر بارداریآیا قرص ضد بارداری چاق کننده است؟آزمایش هورمونی قبل از بارداریزایمان های عجیبسقط جنین 5 ماههدرمان تنگی نفس حاملگیخوردن کنجد در زمان حاملگیبارداری و درد زیر شکمبیمه طلایی ناباروریسقط جنین از طریق آمپولهفته 39 بارداری و زایمانتست حاملگی یا بی بی چکزایمان طبیعی بیمارستان صارمبارداری و زایمان طبیعیخوردن انجیر در بارداریویتامین د در حاملگی7ماه بارداریبارداری بعد از پریودکاندوم شیتخاطرات حاملگی و زایمانحاملگی طبیعی

نی نی سرچ