زایمان فیزیولوژیک طبیعی‌ترین روش زایمان

۵-۲۲۵٫jpg

یک کارشناس ارشد مامایی با بیان اینکه زایمان فیزیولوژیک طبیعی‌ترین روش زایمان است، گفت: به طور معمول در زایمان طبیعی و یا یک سزارین صحیح تفاوتی در سلامت جنین وجود ندارد.
پروین بهادران اظهار کرد: طبیعی‌ترین روش‌ زایمان، طبیعی است که بدون هرگونه تحریک یا دادن داروی خاص و با کمک نیرو و توان مادر انجام شود.

وی با بیان اینکه در روش طبیعی می‌توان از دارو‌های کاهش دهنده درد استفاده کرد، افزود: این داروها در موارد دلیل شروع زودهنگام درد و تأخیر در زایمان بوده و با تشخیص پزشک استفاده می‌شود و برای سلامت مادر و جنین لازم است.

این کارشناس ارشد مامایی با اشاره به اینکه روش‌های کاهش درد در زایمان به دو شکل دارویی و غیردارویی مطرح می‌شود، ادامه داد: تزریق داروهای کاهنده درد، روش‌های زایمان با دارو و هیپنوتیزم، ماساژ درمانی و گرما درمانی شیوه‌های غیردارویی است که اگر به شکل صحیح انجام شوند، هیچ عوارضی برای مادر و نوزاد ندارند.

بهادران ادامه داد: هیپنوتیزم شیوه‌ای‌ است که برای کاهش درد و آرامش مادر در حین مراحل زایمان توصیه می‌شود اما مادران علاقه‌ای به آن ندارند و بیشتر در کارهای تحقیقاتی مورد استفاده قرار گرفته است؛ کاهش درد و بالا بردن تحمل مادر از اثرات این شیوه زایمان است.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫50 از 5)


۹۵/۰۴/۱۸ 241 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟