ماده سمی در لاک ناخن با سقط جنین ارتباط دارد

۱-۱۳۰٫jpg

در برخی از آرایشگرانی که در زمان بارداری، کار خود را با مواد شیمیایی ادامه می دهند، خطر سقط جنین ۲ تا ۳ برابر افزایش می یابد و احتمال عقب ماندگی ذهنی جنین زیاد است.
همچنین در برخی موارد کودکان آنها قادر به راه رفتن یا صحبت کردن نخواهند بود.به نقل از سایت «MSN»، نتایج بررسی های متعدد نشان می دهد در افرادی که به طور مداوم با مواد شیمیایی مانیکور ناخن در تماس هستند، احتمال مرگ بر اثر بیماری هوچکین، تولد نوزاد زیر وزن طبیعی و بروز سرطان سلول های مغز استخوان بیشتر دیده می شود.

برخی از این زنان دچار اختلال پوستی نیز می شوند. در حال حاضر استفاده از بیش از هزار نوع ماده شیمیایی برای ساخت لوازم آرایشی در کشورهای اتحادیه اروپا منع شده است. در کشور استرالیا ماده شیمیایی به نام دی بوتیل فتالات که باعث می شود لاک نرم و انعطاف پذیر شود، در فهرست مواد مسمومیت زا قرار دارد و تولیدکنندگان در برچسب هر محصول حاوی این ماده، باید خطرات آن را یادآوری کنند.

ماده سمی در لاک ناخن با سقط جنین ارتباط دارد

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

مصرف کندر قبل از بارداریعلائم بارداری 2 قلوهفته بارداری 18آزمایش ادرار بارداریروشهای باردار شدن سریعبارداری کندرباردار شدن زودزایمان جفتسقط جنین یک ماهه از نظر شرعبارداری و درد زیر شکمزایمان رایگانبارداری هفته به هفته 37روش سقط جنین سنتیعلت سقط جنین در 7 ماهگیهفته نوزدهم بارداری دوقلوییهفته ی 4 حاملگیدرمان گیاهی بارداری خارج از رحمعدد بتا در آزمایش بارداریخوردن غذا در بارداریبخشنامه زایمان 9 ماههخوردن هویج بارداریخوردن کندر درماه چندم بارداریخوردن انگور در حاملگی7ماه حاملگیزایمان دختر 5 سالهجواب آزمایش بارداری مشکوکداروی ضد نازاییبارداری 2 قلوتست بارداری خارج از رحمهفته سی و چهارم بارداریدلیل نازایی ثانویههفته دهم بارداری عکسهفته 29 بارداری ماه چندم استمصرف سیر در بارداریزایمان جنین مردهآزمایش هورمون قبل از بارداریبارداری ام اسنخوردن اب در حاملگیدرمان حالت تهوع قرص ضد بارداریدلیل ناباروری چیست

نی نی سرچ