ورزش احتمال ابتلا به دیابت بارداری را کاهش می‌دهد

۴-۱۳۴٫jpg

مطالعات جدید نشان داده است، زنانی که در دوران بارداری ورزش می‌کنند کمتر به دیابت بارداری مبتلا می‌شوند و میزان اضافه وزن آنها در دوران بارداری کمتر است.
دیابت بارداری یکی از شایع‌ترین مشکلاتی است که برای زنان باردار پیش می‌آید. این مشکل ممکن است اختلالاتی از جمله فشار خون بالا و زایمان زودرس ایجاد کند. نوزادانی که از مادران مبتلا دیابت بارداری متولد می‌شون ، ممکن است دچار اضافه وزن یا چاقی مفرط شوند.

در این مطالعات از تعدادی زن باردار که سالم بودند، اما ورزش نمی‌کرد‌ند خواسته شد تا برنامه ورزشی خاصی را انجام دهند.

بررسی‌ها نشان داد که ورزش در زنان باردار باعث کاهش احتمال دیابت تا 30 درصد می‌شود. تاثیر مثبت ورزش در زنانی که ترکیبی از ورزش‌های قدرتی، هوازی و انعطاف پذیری را انجام می‌دهند، بیشتر است.

ورزش در زنان باردار باعث کاهش اضافه وزن در آنها نیز می‌شود. زنانی که ورزش می‌کرد‌ند نسبت به زنان دیگر وزن کمتری داشتند.

ورزش احتمال ابتلا به دیابت بارداری را کاهش می‌دهد

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

تاثیر قرص ضد حاملگی بر رشد گیاهانحاملگی در کانادازایمان سزارین با لیزرآزمایش حاملگی نیاز به ناشتایی دارد؟هفته نهم بارداری و خونریزیبارداری هفته به هفته اپاراتآزمایش قند بارداری چند ساعت ناشتابارداری 18 هفتگیتاثیر قرص ضد بارداری بر حاملگیدرمان گیاهی بارداری خارج از رحماستفاده از 2 کاندوم همزمانروش صحیح باردار کردن زنتست ژنتیک حاملگیجواب آزمایش حاملگی منفیاستفاده از قرص ضد حاملگی برای رشد گیاهدرمان ویار بارداریبارداری ژلوفناطلاعات بارداری هفته به هفتهسقط جنین با ورزشمادر بارداربارداری 32 هفتهسقط جنین با زعفران دم کردهقند بارداری نرمالدرمان درد معده باردارینخوردن صبحانه در حاملگیزایمان ودردقرص ضد بارداری پروژسترونیدو هفته بارداریخودکشی با قرص ضد حاملگیدرمان ویار حاملگیمصرف گوجه در زمان حاملگیخاطرات بارداری و زایمانبارداری 42 هفتهچطور هفته حاملگی را حساب کنیمآزمایش هفته شانزدهم بارداریسقط جنین در سه ماهه اولمصرف دارو قبل از بارداریقند بارداری چیستدلیل نازایی چیستنزدیکی برای باردار شدن

نی نی سرچ