مصرف داروهای ضد افسردگی و افزایش خطر فشار خون در نوزاد

۵-۱۶۹٫jpg

بر اساس مطالعه جدیدی که اخیراً منتشر شده است، فشار خون ریوی (PPHN) نوزادان، هنگامی رخ می دهد که گردش خون نوزاد اجازه تنفس درست به نوزاد را در خارج از رحم نمی دهد.
در نوزاد مبتلا به این بیماری، فشار خون بالایی در رگ هایی که به سمت ریه حرکت می کنند ایجاد می شود و باعث محدود شدن مقدار خون آن ها شده و به این ترتیب، مقدار اکسیژن در جریان خون کاهش می یابد.

PPHN یک بیماری تهدید کننده برای زندگی است. تخمین زده می شود که حدود ۱۰-۲۰ درصد از نوزادان متولد شده با این بیماری جان خود را از دست می دهند. این در حالی است که آنهایی هم که زنده می مانند مادام العمر از بیماری های شدیدی چون بیماری ریوی مزمن و اختلالات عصبی رنج می برند.

محققان دریافتند که مادرانی که در مراحل انتهایی بارداری خود داروهای ضد افسردگی مصرف می کنند، در مقایسه با مادرانی که از این داروها استفاده نمی کنند، به احتمال بیشتر نوزادی به دنیا خواهند آورد که دچار مشکل فشار خون ریوی است.

در سال ۲۰۰۶، پس از آن که خطر مصرف داروهای ضد افسردگی مورد مطالعه قرار گرفت، سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) یک توصیه نامه سلامت عمومی برای استفاده از این داروها در اواخر حاملگی صادر کرد.

مصرف داروهای ضد افسردگی و افزایش خطر فشار خون در نوزاد

به اشتراک بگذارید:  
شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

سقط جنین و کورتاژروش سقط جنین در 3 ماهگیخوردن 4 مغز در بارداریسقط جنین بدون ضربان قلببارداری در کاناداهفته 40 بارداری و زایمانروش سقط جنین سنتیدرمان استرس بارداریقرص ضد بارداری و لکه بینیبارداری بعد از زایماناستفاده از قرص ضد بارداری برای رشد گیاهباردار شدن سحر قریشیبارداری و طب سنتیمصرف چای حاملگیسقط جنین 4 ماههتجربه ی زایمان طبیعیبارداری کندربارداری هفته به هفته زیست شناسیقرص ضد بارداری گیاهیمصرف کندردر حاملگیحاملگی هفته به هفته دوقلوکاندوم زنانهفته صفر بارداریزایمان مرد باردارخونریزی در هفته شش بارداریجنین در هفته 5 بارداریبارداری تهوعدرمان بواسیر در بارداریبیمه خدمات ناباروریاموزش حامله کردن زناحتمال بارداری قبل از پریودبارداری هفته بیست و دومزایمان طبیعی راحتخوردن اسید فولیک قبل بارداریزمان مصرف قرص ضد بارداری hdاخبار جدید ناباروری7ماه بارداریهفته چهاردهم بارداریقرص اورژانسی ضد بارداری پریودآزمایش بارداری و ناشتا

نی نی سرچ