عفونت‌های ادراری موجب زایمان زودرس می‌شود

۸-۱۳۰٫jpg

ماریا صادقی، دبیر انجمن علمی مامایی ایران در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به سؤال یکی از شهروندان درباره بروز عفونت‌های ادراری و دردهای شکمی در بارداری، اظهار داشت: به طور کلی، دردهای گذرای شکمی در بارداری امری شایع است، اما دردهای شدید و مستمر طبیعی نبوده و ممکن است نشانه عارضه‌ای جدی باشد.
وی افزود: دردهایی که با اسپاسم شکمی، لکه‌بینی، خونریزی، تب و درد، احساس افت فشار، تهوع و استفراغ همراه است و بعد از چند دقیقه‌ از بین نمی‌رود، نیاز به پیگیری و بررسی دارد.

* عفونت‌های ادراری عامل دردهای شکمی در بارداری

دبیر انجمن علمی مامایی ایران گفت: یکی از علائمی که به دردهای شکمی در بارداری منجر می‌شود، بروز عفونت‌های ادراری مانند عفونت کلیه و مثانه است که علائم آن عبارت است از درد، ناراحتی یا سوزش موقع ادرار، درد لگنی، تکرر ادرار، تغییر در رنگ و بوی ادرار.

* عدم درمان عفونت مثانه منجر به زایمان زودرس می‌شود

وی ادامه داد: عفونت مثانه در صورت عدم بهبود می‌تواند به عفونت کلیه در بارداری و زایمان زودرس منجر شود.

* علائم عفونت کلیه

صادقی گفت:‌ علائم عفونت کلیه، تب بالا همراه با لرز، درد در ناحیه کمر و پهلوها به صورت یک‌طرفه یا دوطرفه و دردهای منتشر در شکم، تهوع، استفراغ و مشاهده خون در ادرار است.

عفونت‌های ادراری موجب زایمان زودرس می‌شود

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

بارداری هفته به هفته دو قلوییدرمان گال حاملگیخوردن گوجه سبز در حاملگیدرمان حاملگی ناخواستهبارداری خارج از رحم چگونه است؟هفته بارداری 34آیا قرص ضد بارداری باعث نازایی میشودهفته ی 36 بارداریحاملگی دوم دونگیآزمایش دیابت حاملگی چیستتست بارداری قبل از قاعدگیتاثیر قرص ضد بارداری بر جنینلکهای بارداریحاملگی طب سنتیکاندوم صورتیحاملگی کمردردبارداری عفونتزنان باردار چاقسقط جنین شش هفتهعکس کاندوم زنانه درحال استفادهبارداری موفق بعد از سقطروشهای زایمان طبیعی بدون دردآزمایش بارداری ناشتاحاملگی و رنگ مومشکوک ب بارداریهفته بارداری 14هفته 16 بارداری تعیین جنسیتدیه سقط جنین 3 ماههبارداری 36 هفتهکمربند بارداریروز زایمانحاملگی خاله شادونهطریقه حاملگی دوقلوزایمان و حاملگیخوردن باقلا در حاملگی ضرر داردحاملگی خانم بازیگرحاملگی ماه نهمبارداری هفته به هفته دوقلوزن باردار 2 ماههحاملگی طب اسلامی

نی نی سرچ