هورمون موثر بر رشد مغز نوزاد کدام است؟

۳-۱۴۲٫jpg

دکتر نرگس علیان متخصص زنان و زایمان گفت: بارداری عملکرد تیروئید را تحت تاثیر قرار می‌دهد. تیروئید، یکی از غدد تشکیل دهنده سیستم غدد درون ریز است زمانی که سطح هورمون تیروئید در خون کم است، غدد هیپوفیز آسان‌تر آزاد می‌شوند.
وی افزود:هورمون‌های استروژن و گنادوتروپین، در دوران بارداری تولید می‌شوند.تغییرات طبیعی هورمونی می‌توانند تفسیر تست‌های عملکرد تیروئید در بارداری را دشوار سازد. هورمون تیروئید برای رشد طبیعی مغز نوزاد و سیستم عصبی او حیاتی است.

دکتر علیان گفت: کم‌خونی در بدن، سقط جنین ، وزن کم هنگام تولد و نارسایی احتقانی قلب از اثرات کم‌کاری تیروئید در مادر و نوزاد هستند.

این متخصص زنان و زایمان خاطرنشان کرد: خانم‌های باردار باید در دوران بارداری رژیم متعادل داشته باشند و از مکمل‌های معدنی دوران بارداری استفاده نمایند.

دکتر علیان خاطرنشان کرد: از علائم کم‌کاری تیروئید در دوران بارداری می‌توان به خستگی مفرط، عدم تحمل‌ سرما، گرفتگی عضلات و یبوست اشاره کرد.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)

۹۵/۰۴/۱۲ 261 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟