نقش تغذیه و رژیم درمانی در درمان ناباروری

۴-۱۸۰٫jpg

به گزارش روابط عمومی انجمن جنین شناسی و بیولوژی تولید مثل ایران، بر اساس مطالعه¬ای که نتایج آن به صورت کامل در اولین کنگره بین المللی تولید مثل ارائه خواهد شد، بهبود شرایط متابولیکی زوجین نابارور، حداقل سه ماه پیش از آغاز باروری برای داشتن یک بارداری موفق و نهایتاً تولد کودکی سالم با رشد عصبی مناسب و حداقل شانس ابتلا به بیماری های مزمن در طول زندگی بسیار مهم است.

در این مطالعه تاثیر رژیم تغذیه¬ای بر اختلالات تخمک گذاری بررسی شده است و نتایج حاکی از آن است که وجود تمام گروه¬های غذایی برای تقویت باروری لازم است. هم چنین، عوامل رژیمی می تواند موجب آسیب به روند اسپرماتوژنز، غلظت و تحرک اسپرم و افزایش آسیب به DNA اسپرم شود. در مشاورات تغذیه و تجویز الگوهای جامع غذایی به بیماران نابارور نه تنها تعادل انرژی بلکه نوع پروتئین دریافتی، کیفیت و کمیت کربوهیدرات¬ها، کمبودهای تغذیه ای (ویتامین D ، آهن، روی و ویتامین¬های گروه B)، آنتی اکسیدان¬های دریافتی و عادت¬های مزاجی قابل توجه مانند حذف وعده های غذایی و رژیم نادرست در شروع درمان باید مورد توجه قرار گیرد.

گفتنی است که اطلاعات تکمیلی در خصوص مشاوره تغذیه و رژیم درمانی در درمان زوج¬های نابارور در پانل تخصصی تغذیه و عوامل محیطی در تولید مثل، در اولین کنگره تولید مثل که همزمان با اولین جشنواره برترین های حوزه تولید مثل از تاریخ 2 الی 4 خردادماه سال جاری در مرکز همایش¬های رازی برگزار خواهد شد، ارائه می¬گردد.

لازم به ذکر است گروه های هدف که در این کنگره به آن¬ها امتیاز بازآموزی تعلق خواهد گرفت متخصصین زنان، مامایی، اورولوژی، جنین شناسی، پزشکان عمومی، دامپزشکان، کلیه گرایش¬های علوم پایه پزشکی، زیست شناسی، علوم آزمایشگاهی و پاتولوژی و… می باشند.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)


۹۵/۰۴/۱۱ 283 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟