هوس های دوران بارداری

۸-۲۴۸٫jpg

پژوهشگران اعتقاد دارند زنانی که در حین بارداری دچار مشکل هوس بارداری، تهوع و عوارض ناشی از آن به میزان زیاد و با شدت بالا می‌شوند بیشتر احتمال دارد که فرزندان آن‌ها دچار اختلال در گفتار و دیر راه افتادن زبان آن‌ها برای مکالمه با اطرافیان شوند.
گفتنی است، تهوع و استفراغ شدید و به دنبال آن عدم تنظیم و رعایت دقیق رژیم غذایی در اوایل بارداری می‌تواند اثرات مخربی به ویژه بر قدرت تکلم و برقراری ارتباط با دیگران در نوزاد در سال‌های آتی ایجاد کند.

این نتایج حاصل تحقیقات پژوهشگران دانشگاه‌های کالیفرنیا، لس‌آنجلس و یو سی‌ ال ای در یک واحد پژوهشی مشترک است.

در این پروژه 312 نوزاد از مادران دچار تهوع و هوس بارداری شدید در فاصله سال‌های 2007 تا 2011 با 169 کودک در همان بازه زمانی از مادرانی بدون مشکل هوس بارداری با هم مقایسه شده‌اند.

علاوه بر اختلال یادگیری زبان، زنان دچار هوس حاملگی و تهوع شدید با درصد بالایی در معرض خطر سقط جنین قرار دارند.

سقط جنین معمولاً به دلیل کم آبی مادر و عدم رسیدن ویتامین‌ها و مواد مغذی به جنین صورت می‌گیرد.

مطالعات قبلی همچنین نشان داده است، که نوزادان مادران دچار این مشکل از رشد کمتری به نسبت همسالان خود برخوردار هستند و حتی در سال‌های آتی دچار اختلالات رفتاری و عاطفی شدید نیز می‌شود.

پزشکان توصیه می‌کنند مادران باردار در صورت داشتن چنین مشکلی سریعاً با پزشک متخصص مشورت کنند.

هوس های دوران بارداری

به اشتراک بگذارید:  
شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

بارداری خوبزایمان در ماه 83 ماه آخر بارداریخوردن پرتقال حاملگیبارداری هفته به هفته اولبارداری هفته به هفته 13علایم زایمان زودرستست حاملگی خانکیقرص های ضد حاملگی در ایرانتست بارداری اینتکداروی گیاهی نازایی زنانهفته 40 بارداری نی نی بانبارداری حین مصرف قرصعلت باردار نشدنهزینه آزمایش خون بارداری 93مراکز ناباروری تهرانسقط جنین 1 ماهه با قرصآزمایش پلاکت خون در بارداریحاملگی و مسافرتحلوا بارداریکاندوم زنانچ کنیم باردارشویمدرمان ترک های بارداریسقط جنین در هفته سومضررهای زایمان بدون دردزعفران و سقط جنینقند بارداری باید چند باشدعلایم بارداری یک هفته بعدازلقاحدرمان دل ضعفه حاملگیآزمایش دیابت بارداری چیستبارداری هفته 36هفته 15 بارداریغربالگری حاملگیبارداری هفته به هفته هفته دومحاملگی یک مردمصرف استامینوفن بارداریسقط جنین در قانون مجازات 92سی و شش هفته بارداریزایمان یعنی زاییدنهفته ی 4 بارداری

نی نی سرچ