آمریکا جزو 8 کشور اول با افزایش نرخ مرگ‌ومیر مادران باردار

۲-۲۴۸٫jpg

آمار نشان می‌دهد که در آمریکا نرخ مرگ و میر مادران در زمان وضع حمل یا در دوره بارداری از سال 1990 میلادی تاکنون بیش از دو برابر افزایش یافته است.

طبق مطالعات آماری اخیر، 15 سال پیش نرخ مرگ و میر مادران باردار در این کشور 12 مورد از هر 100 هزار بارداری بوده در حالی که این رقم در سال 2013 به 28 مورد در هر 100 هزار بارداری افزایش یافته است.

بنابر این گزارش، آمریکا در کنار افغانستان و یونان یکی از هشت کشوری است که طی دهه گذشته افزایش نرخ مرگ و میر مادران باردار را داشته است.

به گزارش سایت اینترنتی فارماسی چویس، این روند در کنفرانس «زنان در جهان» که در نیویورک برگزار شد مورد بحث و بررسی قرار گرفت. شرکت‌کنندگان در این کنفرانس بر سر برخی از عواملی که موجب این روند رو به رشد در آمریکا شده نظیر موانع دسترسی به مراقبت‌های پزشکی مناسب و تبعیض نژادی در این کشور به توافق رسیده‌اند.

یکی دیگر از عوامل احتمالی مرگ و میر مادران باردار در آمریکا افزایش معضل چاقی در این کشور است که موجب ابتلای مادران به فشارخون و دیابت می‌شود و زایمان را دشوار می‌سازد.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 4٫00 از 5)

۹۵/۰۴/۱۱ 335 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟