افزایش مرگ و میر زنان در آمریکا در دوره بارداری یا هنگام زایمان

۲-۱۶۰٫jpg

مرگ و میران مادران – که معمولاً معضل زنان در کشورهای در حال توسعه قلمداد می شود- در آمریکا رو به افزایش است، به طوری که شمار مادرانی که در این کشور بر اثر عوارض بارداری یا هنگام زایمان جان خود را از دست می دهند، از سال 1990 تاکنون بیش از دو برابر شده است.
15 سال پیش، از هر صد هزار مادر آمریکایی، 12 نفر جان خود را از دست می دادند. در سال 2013 – یعنی تازه ترین سالی که آمار کامل مرگ و میر مادران در آن در
آمریکا – یکی از تنها 8 کشور – از جمله افغانستان و یونان- در جهان است که میزان مرگ و میر مادران در آنها در دهه گذشته افزایش یافته است. شرکت کنندگان در نشستی با عنوان «زن در جهان» که پنجشنبه در نیویورک برگزار شد، در این باره به تبادل نظر پرداختند و عواملی چون دسترسی نداشتن به مراقبت های پزشکی مناسب و تبعیض نژادی را از عوامل سیر صعودی مرگ و میر مادران عنوان کردند.
یکی از دیگر از عوامل احتمالی مرگ و میر مادران در آمریکا، افزایش معضل چاقی در این کشور است که موجب ابتلای مادران به فشار خون و دیابت می شود و زایمان را دشوار می سازد. همچنین نتایج تحقیقات نشان می دهد بارداری های غیرمنتظره پرخطرتر هستند.
یکی از شرکت کنندگان در نشست روز پنجشنبه در نیویورک با تاکید بر لزوم تلاش برای ارائه خدمات پزشکی و درمانی به مردم گفت بسیاری از زنان روستایی نمی توانند برای وضع حمل خود را به موقع به بیمارستان شهرها برسانند، و مجبور به وضع حمل در مسیر می شوند که خود خطرات زیادی به دنبال دارد.
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، خطرهای ناشی از بارداری در میان همه زنان در آمریکا یکسان نیست و اختلافات زیادی از نظر نژادی مشهود است. احتمال زنان آفریقایی تبار بر اثر عوارض بارداری یا هنگام زایمان در این کشور سه برابر زنان سفیدپوست است. با توجه به شایع تر بودن فقر میان زنان رنگین پوست، احتمال رویارویی آنها با مشکلات بهداشتی مزمن و دسترسی کمتر به مراقبت های دوره بارداری بیشتر است.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۰۴/۱۱ 379 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟