نوزادان پسر بیشتر از نوزدادن دختر از ورزش مادر سود می‌برند

۱-۲۲۸٫jpg

یکی از محققان در این باره می‌گوید: ورزش کردن مادر باعث بهبود یافتن متابولیسم گلوکز و انسولین در جنین نر بعد از تولد می‌شود. این پیشرفت ها در جنین ماده کمتر است.
این مطالعات بر روی موش ها انجام شده است. بررسی‌های هم‌چنان نشان داده است ورزش کردن مادر باعث کاهش وزن نوزاد، میزان گلوکز و انسولین خون او و ایجاد اختلالاتی همچون دیابت نوع دو می‌شود. نتایج این تحقیقات در مجله Plosone منتشر شده است.

مدیر این تحقیقات می‌گوید: ما می دانستیم که ورزش کردن در دوران بارداری تاثیرات مثبت بر میزان گلوکز خون و متابولیسم بدن دارد.

نیمی از موش‌های مادر که مورد بررسی قرار گرفتند به مدت 10 روز قبل از جفت گیری تا زمان زایمان ورزش کردند و موش‌های دیگر بدون فعالیت بودند. از نوزادان بعد از تولد آزمایش‌هایی برای اندازه‌گیری گلوکز، سوخت و ساز، چربی و بافت‌های عضلانی گرفته شد.

یکی از محققان می‌گوید: ورزش کردن مادر باعث کاهش خطرات مربوط به سوخت و ساز می‌شود، از ذخیره چربی شکمی در بدن نوزادان می کاهد و متابولیس انسولین و قند را بهبود می‌بخشد. با این حال این فواید در نوزادان پسر بیشتر از نوزادان دختر اتفاق می‌افتد. هنوز دلیل این مساله مشخص نیست و در تحقیقات آینده محققان به بررسی این مطلب می‌پردازند. این مطالعات اهمیت تغذیه و ورزش را در زنان باردار نشان می‌دهد.

نوزادان پسر بیشتر از نوزدادن دختر از ورزش مادر سود می‌برند

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

درمان شپش حاملگیبارداری حالت تهوععلایم بارداری یک هفته بعدازلقاحدرمان بواسیر بارداریداروهای ناباروری مردانکاندوم سایز دارد؟آزمایش هورمونی قبل از بارداریبارداری هفته به هفته اندرویدآزمایش بارداری پس از ivfبارداری زنان چاققرص ضد بارداری برای زنان شیردهروشهای سقط جنین 5 هفتهآزمایش غربالگری در زمان بارداریدرمان قطعی لک بارداریخوردن گوجه در زمان بارداریاخبار جدید ناباروریمصرف شیر در حاملگیشیوه صحیح باردار شدنآزمایش هفته 11 بارداریدانستنیهای ماه 5 بارداریزمان آزمایش خون جهت بارداریزایمان در آمریکادرمان خارش بارداری در طب سنتیتغذیه در هفته 8 بارداریکاندوم سفت کنندهچطور هفته حاملگی را حساب کنیمزایمان وحاملگیزایمان فیزیولوژیک در تهراننخوردن های بارداریکاندوم شیتدوقلو باردار شدنتست بارداری قبل از قاعدگیتصاویر زایمان طبیعیزایمان 36 هفتهجواب آزمایش ژنتیک حاملگیدرمان ورم پا بارداریبارداری ژلوفندلیل ناباروری چیست6 ماهگی دوران حاملگیخوردن بادمجان در حاملگی

نی نی سرچ