ساخت کمربند کنترل روند بارداری و سلامت جنین

۵-۲۳۴٫jpg

به گزارش سرویس فناوری ایسنا – منطقه خراسان، در حال حاضر برای بررسی وضعیت جنین از روش سونوگرافی استفاده می‌شود، ولی اطلاعات بدست آمده در این روش بسیار محدود است. اکنون دستگاه جدید مبتنی بر حسگر و استفاده از نرم‌افزار، اطلاعات نسبتاً دقیقی درباره وضعیت مادر و جنین ارائه می‌کند.
مجموعه‌ای از حسگرها در یک ابزار پوشیدنی به شکل کمربند تعبیه شده‌اند که در ترکیب با محاسبات ابری، گزارشی از روند بارداری و سلامت مادر و جنین را در اختیار پزشک یا کاربر قرار می‌دهند.

دستگاه پایش بارداری در دو نسخه مصرفی و مخصوص پزشک طراحی شده است که نسخه دوم عملکرد بسیار دقیق‌تری دارد. نسخه مصرفی Ritmo Beats نام دارد که مجهز به حسگرهای صوتی و الکتروکاردیوگرام (ECG) برای ارائه داده‌های آنی از وضعیت سلامت جنین است.

این داده‌های خام در محاسبات ابری با استفاده از الگوریتم‌های خاص پردازش می‌شوند که بر روی تلفن همراه یا وب‌سایت شرکت قابل دسترسی است.

نسخه مخصوص پزشکان PregSene نام دارد که با استفاده از همان حسگرها، اطلاعات دقیق‌تری از وضعیت سلامت مادر و جنین از جمله ضربان قلب جنین در اختیار پزشک قرار می‌دهد.

این محصول از سه ماهه چهارم سال 2015 با قیمت تقریبی 250 دلار به بازار عرضه خواهد شد.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۰۴/۱۱ 388 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟