افزایش 56 درصدی احتمال ابتلا به سرطان مغز استخوان کودکان

۶-۱۲۷٫jpg

پژوهشگران فرانسوی در تحقیقات خود دریافتند که مصرف نوشیدنی‎های الکلی در دوران بارداری احتمال ابتلا به سرطان مغز استخوان در کودکان را تا 56 درصد افزایش می‎دهد.
به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا سرطان مغز استخوان یکی از سرطان‎های نادر است و بر اساس آمارها سالانه حدود 700 نفر در آمریکا به این بیماری مبتلا می‎شوند، البته خطر ابتلا به این بیماری در کودکان تا چهارسالگی بیشتر است.

برای بررسی این ارتباط، 21 بیمار مورد مطالعه قرار گرفتند که نتایج نشان داد مصرف الکل در دوران بارداری احتمال ابتلا به بیماری سرطان مغز استخوان در کودکان را تا 56 درصد افزایش می‎دهد.

این مطالعه نشان داد که مصرف الکل در دوران بارداری صدمات جبران‎ناپذیری برای کودک به همراه خواهد داشت.

تحقیقات نشان می‎دهند که متاسفانه درحال حاضر میزان مصرف مشروبات الکلی در زنان باردار در آمریکا 12 درصد، در سوئد 30 درصد، در فرانسه 52 درصد، در استرالیا 59 درصد و در روسیه 60 درصد است.

افزایش 56 درصدی احتمال ابتلا به سرطان مغز استخوان کودکان

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

قرص ضد حاملگی برای ریزش موناخواسته باردار شدمبارداری هفته به هفته تغذیهزایمان سخت طبیعیبارداری موفق بعد از سقطآزمایشات لازم حاملگیآزمایش قندخون حاملگیبارداری قبل از ازدواجحاملگی با آمپول فوستیمونهفته ٣٩ بارداری در هفته به هفتهدرمان اضطراب حاملگیبارداری هفته به فتهدرمان دیابت بارداریکاندوم حرام استخوردن گلابی قبل از حاملگیژورنال نازاییبارداری بعد از سقط نی نی سایتزایمان طبیعی در ایرانهفته 40 بارداری آکازایمان حضرت مریمعلل سقط جنین در 5 ماهگیمصرف ژلوفن در بارداریبارداری تیروئیدهفته بارداری 23بارداری قند خونباردار شدن طب سنتیدرمان خلط باردارینازایی فرزند دومزایمان در هفته 36 بارداریبارداری بعد از کورتاژروش زایمانخوردن فلفل در زمان بارداریکاندوم زنانه در ایرانسقط جنین یک ماهه با آمپولخوردن زعفران و سقط جنیندر حاملگی به پشت خوابیدنایا سقط جنین غسل داردبارداری 23 هفتهدرمان بارداری خارج رحمتست حاملگی بعد از iui

نی نی سرچ